23 مرداد, 1395

دولت با واردات بی رویه برخی محصولات کشاورزان را ورشکست کرد

این کارآفرین و تولیدکننده خاویار به تراز گفت: در بحث تسهیل نقل و انتقال پول در دوران پسابرجام، اروپایی ها از آنجا که به ماهی خاویار علاقه و احتیاج دارند زمان تحریم ها نیز مشکلی در این زمینه وجود نداشت و ما خاویار را به راحتی به اروپا صادر می کردیم.

محمد تقی برخورداری اولین پرورش‌دهنده ماهی خاویاری در کشور با اشاره به رکود موجود در اقتصاد ایران به تراز گفت: متاسفانه موضوع حمایت از تولید هیچ جایگاهی نزد دولتمردان نداشته و لغو تحریم واجرای برجام نیز هیچ ارتباطی به حمایت و تولید ملی نداشته و ندارد. وی افزود: اکثر تولیدکنندگان کشور در حوزه های مختلف عموما از دو ناحیه  منتفع یا متضرر می شوند. برخورداری ادامه داد: مورد اول حمایت های دولت از تولید کننده است که متاسفانه دولت هیچ حمایتی در پرداخت پول و خرید تضمینی محصولات کشاورزی به کشاورزان و تولیدکنندگان ندارد. این فعال اقتصادی تصریح کرد: دولت در سال های اخیر با واردات بی رویه محصولات کشاورزی مانند جو باعث ارزان شدن قیمت این محصول و ورشکست شدن کشاورزان شده است. وی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت کشاورزی  اظهار داشت: الان حدود ۳ ماه است که محصولات جوی خودمان را به شرکت تعاونی تولید دادیم اما هنوز پولی در ازای آن دریافت نکردیم چرا که آقایان مدعی هستند: این محصولات باید در بورس فروخته و سپس مبالغ ما پرداخت شود.
این کارآفرین و تولیدکننده خاویار به تراز گفت: در بحث تسهیل نقل و انتقال پول در دوران پسابرجام، اروپایی ها از آنجا که به ماهی خاویار علاقه و احتیاج دارند زمان تحریم ها نیز مشکلی در این زمینه وجود نداشت و ما خاویار را به راحتی به اروپا صادر می کردیم. برخورداری درباره نحوه دریافت پول حاصل از صادرات خاویار تصریح کرد: پول فروش و صادرات خاویار ما از طریق ایرانیان مقیم اروپا به ما پرداخت می شد که البته الان با اجرای برجام مبادلات بانکی ما با برخی از بانک های کوچک آغاز و شرایط تسهیل شده است. وی در خاتمه خاطرنشان کرد: اما در بحث تولید هیچ اتفاقی نیفتاده است و اقتصاد کشور مانند گذشته در رکود است.

منبع : تراز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.