23 مرداد, 1395

کارمند بازنشسته ای که تولید کننده اقتصادی شد+تصاویر

احمد سلطان بیگی کارمند بازنشسته ای است که با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی و با پشتکار زیاد بعد از بازنشستگی، به شغل کشاورزی و دامپروری در روستای سراب کارزان از توابع شهرستان سیروان رو آورده و با این اقدام توانسته زمینه اشتغال ۶ نفر را فراهم نماید.

مقام معظم رهبری امسال را به نام سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری کرده اند و در سال های گذشته نیز بارها بر تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید و آن را کلید حل مشکلات اقتصادی کشور معرفی کرده اند.

با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و اهمیت توجه به اقتصاد درون زا برای تحقق اقتصاد مقاومتی در عمل و با نگاهی به ظرفیت های شهرستان سیروان، به خوبی می توان فهمید که در صورتی که بتوان از ظرفیت های نهفته و بالقوه این شهرستان در زمینه های مختلف به نحو احسن استفاده کرد، می توان علاوه بر اینکه زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کرد، زمینه را برای رشد و توسعه و بهبود شرایط کسب و کار و توسعه اشتغال در این شهرستان نیز فراهم کرد.

وجود منابع آبی و خاک مستعد، ظرفیت های بالقوه گردشگری، مراتع بکر، رتبه های برتر در بخش تولیدات  کشاورزی و چندین و چند مورد دیگر از جمله ظرفیت های نهفته ای است که هرکدام از آنها می تواند زمینه را برای تحقق اقتصادمقاومتی و تولید دروان زا در این منطقه فراهم کند.

کارمند بازنشسته ای که تولید کننده اقتصادی شد

احمد سلطان بیگی کارمند بازنشسته ای است که با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی و با پشتکار زیاد بعد از بازنشستگی، به شغل کشاورزی و دامپروری در روستای سراب کارزان از توابع شهرستان سیروان، رو آورده و با این اقدام توانسته زمینه اشتغال ۶ نفر را فراهم نماید.

سلطان بیگی در این باره به خبرنگار ما می گوید: بعد از بازنشستگی در تامین اجتماعی تصمیم گرفتم در روستای محل زندگیم به کار کشاورزی و دامپروری مشغول شوم.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه علاوه به کشت غلات و حبوبات، در حال حاظر نیم هکتار از اراضی اجدادیش را به کشت سبزی اختصاص داده، اظهار کرد: با توجه به علاقه ای که به کشت سبزی داشتم تصمیم گرفتم این مقدار از اراضی کشاورزی را به سبزی کاری اختصاص دهم.

اشتغالزایی ۶ نفر در کمتر از دو سال

وی اشتغالزایی چهار نفر به صورت مستقیم را از مهمترین نشانه های این عرصه اقتصادی دانست و افزود: در این دو ساله چهار نفر اشتغالزایی مستقیم داشته ایم و از طرفی سودهی این طرح بسیار مناسب است.

این کار آفرین موفق می گوید: سبزی های تولیدی را بخاطر کیفیت مناسب در همین منطقه کارزان به فروش می رسانیم.

وی ایجاد اشتغال و کارآفرینی در جامعه و کمک به تولید داخلی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را از انگیزه خود در روی آوردن به فعالیت های کشاورزی برشمرد و بیان کرد: علاوه بر کار کشاورزی به کار دامپروری نیز مشغول هستم.

سلطان بیگی هدف خود را از روی آوردن به دامپروری را اشتغالزایی بیشتر و کمک به معیشت خانواده عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاظر حدود ۵۰ راس گوسفند را نیز پرورش می دهم و با این اقدام توانسته ام میزان درآمد خود را بالا ببرم.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه پرورش گوسفندان زمینه اشتغال دو نفر را فراهم کرده است، عنوان کرد: با توجه به مراتع بکر منطقه و همچنین کوچ زمستانی، هزینه نگهداری دامهایم کمتر شده است.

این  کارمند بازنشسته به ضرورت توجه مسئولان استانی و کشوری به شعار سال و اقدام و عمل مناسب در راستای آن تاکید کرد و گفت: توجه به شعار سال و اقدام و عمل مناسب و کارگشا در راستای اقتصادی باید با بهترین نحو صورت گیرد.

IMG_0546 IMG_0548

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.