23 مرداد, 1395

ریشه اقتصاد مقاومتی در جهاد کشاورزی است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: پایه، اساس و ریشه اقتصاد مقاومتی در جهاد کشاورزی است.

آیت الله حسن عالمی روز شنبه در دومین یادواره شهدای سنگرسازان بی سنگر جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: وزارت جهاد کشاورزی پارسال ۵٫۷ رشد اقتصادی داشته و هیچ وزرارتخانه ای به این اندازه رشد اقتصادی نداشته است.
وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به عنوان شعار سال اظهار کرد: این مقدار رشد اقتصادی بیانگر این است که جهاد کشاورزی در رسیدن کشور به اهداف اقتصاد مقاومتی نقش بسیار اساسی و مهمی دارد.
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: شهدای انقلاب اسلامی ایران به عنوان پیشقراولان نظام اسلامی راه پیروزی و پیشرفت را برای جامعه مهیا کردند.
آیت الله عالمی با اشاره به وجود سه هزارو ۱۰۰ شهید جهادگر در کشور اضافه کرد: شهدای جهادگر در واقع چراغ پرفروغی هستند که نقش روشنگری و هدایت جامعه را بر عهده دارند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که جهادگران باید شهدا را الگوی خود قرار دهند، گفت: همه باید برای رضای خدا با تمام وجود و توان برای رونق اقتصادی و خدمت به مردم تلاش کنیم.
وی افزود: لقب سنگر سازان بی سنگر را امام امت به شهدای جهادگر دادند و این نشانگر عظمت و مظلویت این شهداست که برای سایر رزمندگان سنگر می ساختند اما خود سنگر نداشتند.
در این مراسم معنوی یاد و خاطره ۲۹ شهید جهادگر استان اردبیل، ۱۸ آزاده سرافراز، ۱۰۱ جانباز و ۴۱۰ رزمنده جهادگر که ملقب به سنگرسازان بی سنگر هستند گرامی داشته شد.
درحاشیه این یادواره نمایشگاهی از عکس ها و پوسترهایی مربوط به شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در صحنه های مختلف پشتیبانی و آماده سازی رزمندگان برای حضور در میدان رزم به نمایش گذاشته شده تا علاقمندان از این نمایشگاه بازدید کنند.
در این مراسم همچنین از کتاب «مردان مهتاب، سنگرسازان بی سنگر» که حاوی خاطرات جمعی از رزمندگان و شهدای جهادگر استان اردبیل است و به همت پری آخته گردآوری شده رونمایی شد.
این کتاب که در بیش از ۱۷۰ صفحه گرد آوری شده بذله گویی خاطرات جمعی از رزمندگان و شهدای جهادگر استان اردبیل است که در این مجموعه گردآوری شده است.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.