23 مرداد, 1395

توسعه شرکت های دانش بنیان لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام اکرمی گفت: اقتصاد مقاومتی با توجه جامع به مسائل درونی به دنبال بهره گیری از ظرفیتهای داخلی، توسعه شرکتهای دانش بنیان و صنعت براساس دانش بومی، خروج از تک محصولی و نفتی بودن و وابستگی به بودجه نفت، ایجاد فضای رقابتی و کاهش واردات همراه با افزایش تقاضا برای محصولات خارجی است.

حجت الاسلام علی اکبر اکرمی، در گفت‌وگو با خبرنگار رسابا تأکید بر حماسه اقتصادی برای رهایی از اقتصاد تک محصولی و کسب ثروت از راه تولید علم و فناوری، گفت: اقتصاد مقاومتی موجب می شود تا اقتصاد آسیب کمتری متحمل شود و همچنین زمینه ساز استقلال کشور است.

وی اقتصاد مقاومتی را مانع آسیب پذیری کشور در حوزه اقتصاد دانست و ابراز داشت: اقتصاد مقاومتی با ابعاد و موضوعات مختلف خود می تواند اقتصاد کشور را در برابر تهاجمات و نابسامانیهای اقتصادی خارجی استحکام بخشد و از این رهگذر کشور را در برابر ناملایمت ها و دشمنی ها بیمه کند.

حجت الاسلام اکرمی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور قابل حل از طریق ظرفیتهای داخلی و نیروهای درونی کشور است، گفت: راه حل مشکلات اقتصادی کشور نه برجام است و نه تعامل صنعتی با کشورهای غربی، مشکل اقتصاد کشور، نفتی و تک محصولی بودن و عدم توجه به ظرفیتهای بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی با توجه جامع به مسائل درونی به دنبال بهره گیری از ظرفیتهای داخلی، توسعه شرکتهای دانش بنیان و صنعت بر اساس دانش بومی، خروج از تک محصولی و نفتی بودن و وابستگی به بودجه نفت، ایجاد فضای رقابتی و کاهش واردات همراه با افزایش تقاضا برای محصولات خارجی است.

امام جمعه سراب مقاومت و عدم انفعال در برابر دشمنیها، فشارها و ناملایمتها از سوی دشمن را جزء دکترین سیاسی کشور عنوان و تأکید کرد: مقاومت و ایستادگی بود که این عزت و عظمت بین المللی را برای ایران اسلامی در جهان رقم زد، در جهان هیچ مشکلی بدون حضور ایران قاب لحل نیست و حضور ایران در حل مسائل بااهمیت است.

وی تأثیرگذاری ایران درباره مسائل منطقه و سوریه را ناشی از قدرت ایران در تأثیرگذاری جهانی و منطقه ای دانست و خاطرنشان کرد: دشمن به این موضوع واقف است، این قدرت ناشی از عدم تبعیت ایران از سیاستهای خصمانه استکباری و مقاومت عزت مداراِن از انقلاب تا به امروز است که سبب شده است حتی دشمنان از ملت ایران حساب برند.

حجت الاسلام اکرمی تصریح کرد: این اقتدار و عظمت مدیون تفکر بسیجی، خون شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، روحیه اقتدار معنوی و ملی همراه با برخورد طلبکارانه در جامعه بین الملل باید جر سیاست خارجی کشور باشد، هر جا عقب نشینی از سیاستهای کشور اتفاق افتاد و موضع ضعفی نشان داده شد دشمن سوءاستفاده کرد.

وی بابیان اینکه باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی محقق شود تا کشور از شرایط حساس کنونی خارج شود، گفت: تا زمانی که به درآمدهای نفتی وابسته باشیم عربستان و هم پیمانان غربی آن به راحتی خواهند توانست به اقتصاد ما ضربه وارد کنند، بنابراین باید اقتصاد ما از تک محصولی بودن خارج شود و در حوزه درآمدهای غیرنفتی سرمایه گذاری صورت گیرد.

حجت الاسلام اکرمی با بیان اینکه متأسفانه در سال های اخیر آنچنانکه باید به رهنمودهای رهبری در حوزه اقتصاد توجه نشده است، افزود: یکی از عوامل مهم مشکلات اقتصادی کنونی کشور ناشی از بی توجهی مسؤولان و تولیدکنندگان به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.

وی ادامه داد: هر کدام از استانهای کشور باید با توجه به تخصصی که دارند در زمینه تولید محصولات مختلف وارد شوند و مردم هم باید با ورود درحرفه هایی که در آن تخصص دارند دولت را در شکوفایی اقتصادی یاری دهند و کارآفرین باشند.

منبع : رسا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.