23 مرداد, 1395

تولید نمایش‌هایی با موضوع اقتصاد مقاومتی

رادیو نمایش به منظور دستیابی به اهداف خود در عرصه اقتصاد مقاومتی آثاری چون “یکی مثل شما”، “همت” و “مرحم” را با موضوع اقتصاد مقاومتی در حال تولید دارد و این روند ادامه خواهد داشت.

محسن بناساز، مدیر گروه دانش و هنر رادیو نمایش ضمن اعلام این مطلب افزود: رادیو نمایش بر اساس پژوهش های صورت گرفته با موضوع اقتصاد مقاومتی، مولفه‌هایی همچون اعتماد به جوانان، خودباوری و توان بکارگیری آن، ضرورت همدلی و ارتباط میان فردی در میان نخبگان، مبارزه با مصرف گرایی، اهمیت کارآفرینی، اهمیت اقتصاد دانش بنیان، فواید پایداری وصبردر به سرانجام رساندن ایده، مسوولیت‌پذیری در کار، کسب روزی حلال، ترویج فرهنگ کار گروهی، اهمیت صنایع دستی، همه جانبه بودن توسعه و عواقب توسعه نامتوازن، به نمایش در آوردن سرگذشت کارآفرینان، استفاده درست از منابع، ضرورت هم‌افزایی در کار، اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال و … سرفصل‌هایی را معین و بر مبنای آن سفارش طرح می‌دهد.

وی تاکید کرد: امروز بیش از هر روز دیگری می‌توان به اهمیت نام‌گذاری سال ۹۵ تحت عنوان “اقتصاد مقاومتی” اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پی برد. در این میان فرهنگ و هنر و به طور اخص شکل نمایشی آن به دلیل قدرت تأثیر پیام غیر مستقیم بر مخاطب از موثرترین ابزاری است که می‌تواند با بهره‌گیری از جاذبه‌ها و قابلیت‌های خود در قالب موقعیت‌های نمونه به مخاطب خود الگو دهد.

مدیر گروه دانش و هنر رادیو نمایش ادامه داد: رسالت رسانه ملی اقتضا می‌کند، تمام بخش های تولیدی آن به منظور تحقق زیرساخت‌های فرهنگی، توسعه اقتصادی برنامه ریزی کند و با هموار کردن موانع فرهنگی در توسعه اقتصادی کشور سهم خود را ایفا کند.

بناساز در پایان گفت: امروزه محصولات وارداتی برگرفته از تکنولوژی غرب، تمامی ویژگی‌ها و نمودهای فرهنگ نامتجانس با فرهنگ غنی ایرانی را وارد کشور می‌کند و ناخودآگاه الگوهای غیر ایرانی و بیگانه را در خانه وجامعه ترویج می‌کند. باید آگاه باشیم که حرکت چرخ توسعه بدون حضور فرهنگ، حرکتی معیوب است و این توسعه، توسعه‌ای نامتوازن خواهد بود، پس ضروری است در کنار توسعه اقتصادی جوانب دیگر توسعه همه جانبه نیز مد نظر قرار گیرد تا در آینده دچار بحران هویت فرهنگی نشویم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.