21 مرداد, 1395

فساد از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد فساد، تبعیض و پارتی بازی را از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

آیت الله سید احمد میرعمادی صبح پنج شنبه در «همایش جوان ایرانی پیشبرداقتصادی» در سخنانی با بیان اینکه در میان شهرستانهای استان لرستان، پلدختر به سبب ویژگی خاصی که  دارد سبب شده که اولین همایش را در این شهرستان داشته باشیم  اظهار داشت: همچنین به علت وجود منابع انسانی، منابع طبیعی و منابع انرژی ما در لرستان شهرستانی که دارای این توانمندی ها باشد کمتر داریم.

جوانان پلدختری ولایت مدار هستند

وی تاکید بر اینکه جوانان پلدختری جوانانی ولایت مدار هستند عنوان کرد: همچنین منابع طبیعی مانند آب، خاک و هوای مناسب، محصولات کشاورزی دامی، باغی، سیفی جات، نرژی، نفت و … برند بسیار خوبی در شهرستان پلدختر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه عبور لوله نفت از این شهرستان ابزار پیشرفت اقتصادی در استان است عنوان کرد: متاسفانه در این شهرستان انرژی مانند نفت وجود دارد اما استفاده و مورد بهره برداری قرار نمی گیرد.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود هدف از برگزاری این همایش را فرهنگ سازی ایده ها و رهنمودهای مقام رهبری اعلام کرد و گفت: همچنین الگو سازی و معرفی الگوهای شهرستانی از میان جوانان از دیگر اهداف برگزاری این همایش بوده است.

لزوم اعتماد و باور به جوانان

وی هدف یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش را شناسایی و معرفی ظرفیت ها و توانمندی شهرستان ها و به کار گیری این ظرفیت ها دانست و تصریح کرد: در بازدیدی که از منطقه محروم «تخت چان»  پلدختر داشتیم،  فیلم این برنامه برای مقام معظم رهبری فرستاده شد که طی ۱۰ روز ایشان دستور بازدید به ستاد اجرایی دادند و در مرحله اول دو میلیارد و ۵۰۰ تومان  برای منطقه تخت چان و محرومیت زدایی از این منطقه اختصاص پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه هدف ما از برگزاری این همایش ها و جلسات دادن اعتماد و باور به جوانان است گفت: در حال حاضر در استان حدود ۱۰ یا ۱۲ کارگروه در قالب مجمع مشورتی جوانان دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان تشکیل شده که یکی از آنها کارگروه اقتصاد مقاومتی بوده و  ۹ نفر از جوانان تحصیلکرده  جمع شدند و راهکارهای لازم را برای رونق حوزه اقتصاد ارائه می دهند.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود به با اشاره به سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی ادامه داد: از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی درون زا بودن است یعنی از دل ظرفیت های هر شهرستان و هر استان عملی می شود.

اقتصاد مقاومتی با تکیه بر جوانان محقق می شود

وی با تاکید بر اینکه ویژگی دیگر اقتصاد مقاومتی که مقام رهبری هم فرمودند دانش بنیان بودن آن است گفت: ما در شهرستان پلدختر جوان تحصیلکرده و دکتری داریم اینها سرمایه هستند و دانش بنیان در اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه از جوانان تحصیلکرده باید استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ویژگی دیگر اقتصاد مقاومتی این بوده که با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی جوان متخصص، تحصیلکرده و با انگیزه تحقق پیدا می کند گفت: ما میخواهیم به مسئولان بگوییم که اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروی انسانی جوان عملی و تحقق پیدا می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز راه تحقق اقتصاد مقاومتی تکیه بر نیروی جوانان بوده و مبادا برخی ازمسئولان خودشان مانع پیشبرد اقتصادی باشند تصریح کرد: ما باید موانع تحقق اقتصاد مقاومتی را از بین ببریم و آنها را بازگو کنیم.

فساد از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی

وی یکی از موانع تحقق اقتصاد مقاومتی را فساد، تبعیض و پارتی بازی عنوان کرد و گفت: ما باید مواظب باشیم مبادا عده ای امتیاز اقتصاد مقاومتی را بگیرند ولی برای اقتصاد مقاومتی کار نکنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی استان ما این بوده که عده ای تسهیلات بانکی را گرفتند و کاری انجام ندادند گفت: ما باید اسباب تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنیم و مهمترین اسباب تحقق آن همدلی، وحدت، اتحاد، خواستن و مطالبه کردن است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نتیجه همدلی این شد که استان لرستان به عنوان یکی از استان های نمونه برای کار اقتصاد مقاومتی تعیین شد گفت: این یک فرصت است و مسئولان پلدختر باید در این زمینه باهم باشید و با مطالبه گری  از این فضا و ظرفیت ها استفاده کنید.

وی با تاکید بر اینکه اگر میخواهید بیکاری در شهرستان حل شود باید وحدت و همدلی حاکم باشد افزود: همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی عزم عمومی و اهتمام مسئولان و اراده همگانی می خواهد.

حمایت آمریکا از گروههای تکفیری

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین اهمیت دادن به کار و سرمایه و مدیریت جهادی را از دیگر راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات گروههای تکفیری در منطقه و جهان اسلام افزود: امروز گروههای تکفیری داعش و امثال آنها توسط آمریکا حمایت می شوند و این در حالیست که با این وجود خوشبختانه نتوانسته اند یک انفجار در درون کشور ایران انجام دهند و این به دلیل وجود غرور ملی جوانان بوده و این امر  مایه افتخار ما است.

وی تاکید کرد: باید از این غرور و غیرت جوانان استفاده کنیم چرا که ما از این غرور در هشت سال دفاع مقدس استفاده کردیم و موفق شدیم.

بنا بر این گزارش، در پایان این همایش از ۱۰ جوان کارآفرین و برتر در عرصه های فرهنگی، علمی، ورزشی و … با اهدا لوح تجلیل به عمل آمد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.