20 مرداد, 1395

قالب هنر بهترین ظرفیت برای ترویج گفتمان علم و فناوری است

دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی، هنری ایران ساخت گفت: بهره گیری از هنر در فرهنگ سازی و ترویج گفتمان علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان به منظور دستیابی به اهداف توسعه‌ای کشور اهمیت بسزایی دارد.

پرویز کرمی در مصاحبه با رادیو اقتصاد از برگزاری جشنواره ملی «ایران ساخت» با شعار «فناوری ایرانی= کسب و کار ایرانی» خبرداد و افزود: این رویداد با هدف جریان سازی در حمایت از تولیدات ساخت داخل و دانش بنیان و تولید محتوا برای فضای مجازی و نفی واردات غیرضرور برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت : بهره گیری از هنر در فرهنگ سازی و ترویج گفتمان علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان به منظور دستیابی به اهداف توسعه‌ای کشور اهمیت بسزایی دارد. ضمن اینکه در پیشبرد برنامه اقتصاد مقاومتی لزوم ایجاد جریان سازی، تحول فرهنگی، حرکت به سوی توسعه پایدار علم و فناوری و حمایت از تولید ساخت داخل و تبدیل به «ارزش» کردن برندهای ایرانی در چارچوب اقتصاد دانش بنیان امری ضروری است.
دبیرکل جشنواره ملی فرهنگی، هنری ایران ساخت گفت: از اینرو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت ماموریت‌های خود در جهت فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان نخستین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ساخت ایران» را با شعار «فناوری ایرانی = کسب و کار ایرانی» و با هدف حمایت از تولیدات دانش بنیان ساخت ایران به مرحله اجرا می‌گذارد.
وی جریان سازی، ایجاد هم افزایی بین توسعه علم و فناوری و حمایت از تولیدات ساخت داخل را بخشی از اهداف برگزاری جشنواره «ایران ساخت» بیان کرد و افزود: همچنین برندسازی از طریق تقویت ارتباط بین فعالان حوزه هنر با فعالان اقتصاد دانش بنیان، فرهنگ سازی و آشنایی جامعه با اقتصاد دانش بنیان و ترویج اقتصاد مقاومتی از دیگر اهداف این رویداد مهم علمی و فناوری کشور است.
کرمی ؛ امیدافزایی، تقویت روحیه و پیشرفت و اعتماد بنفس و ایجاد تحرک در جامعه به ویژه در بین جوانان ایرانی، فرهنگ سازی و آشنایی جامعه با اقتصاد دانش بنیان و ترویج اقتصاد مقاومتی، تقدیر از هنرمندان فعال در عرصه علم و فناوری و بیان پیشرفت‌های کشور و اقتصاد دانش بنیان و تولید محتوا و کمک به انتشار و عرضه آثار هنری خلاق و کاربردی با موضوعات مرتبط با علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان را نیز از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.
وی همچنین درباره مخاطبان این جشنواره بیان داشت: فعالان عرصه هنر و ادب کشور، فعالان مراکز، نهادن و شرکت‌های علمی و فناوری و دانش بنیان، مؤسسات و مراکز فرهنگی هنری، عموم جامعه و علاقمندان و دانشگاهیان و دانشجویان مرتبط مخاطبان این جشنواره هستند.
دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری به محورها و موضوعات جشنواره اشاره کرد و گفت: معرفی کسب وکارهای نوین و دانش بنیان، اقتصاد دانش بنیان شامل مراکز علمی و فناوری- مراکز رشد و نوآوری- پارک‌های علمی و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان، نمایش پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی و فناوری ایرانی در حوزه ستادهای فناوری‌های راهبردی معاونت، حمایت از محصولات تولیدات ساخت داخل- ایرانی ایرانی بخر، نفی واردات بی رویه و غیر ضروری، معرفی و نمایش دستاوردهای فناوری و نوآوری در استانها و بخش‌ها و اقتصاد مقاومتی مهمترین عناوین این محورها هستند.
وی ادامه داد: جشنواره «ایران ساخت» بنا بر برنامه ریزی‌ها ۱۶ تا ۱۸ دی مصادف با میلاد امام حسن عسکری (ع) در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

منبع : صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.