19 مرداد, 1395

مهارت و کارآفرینی تقویت‌کننده پایه‌های اقتصاد مقاومتی است

مهارت و کارآفرینی می‌تواند زمینه‌ای برای رفع بیکاری جوانان فراهم آورد و پایه‌های اقتصاد مقاومتی را در جامعه تقویت کند.

جهانبخش حیدری فرماندار سرپل ذهاب ضمن گرامیداشت هفته مهارت و کارآفرینی گفت: با توجه به اینکه جامعه هدف آموزش‌های مهارتی، جوانان و جویندگان کار هستند باید برای شکوفایی استعداد این قشر برنامه‌ریزی کرد و با تلاش و پیگیرهای لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش‌های مهارتی صورت گیرد.

وی افزود: مهارت و کارآفرینی می‌تواند زمینه‌ای برای رفع بیکاری جوانان فراهم آورد و پایه‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه را تقویت کند و همچنین بستر استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های لازم جهت ایجاد اشتغال پایدار را در جامعه ایجاد کرد.

فرماندار سرپل ذهاب خاطرنشان کرد: همه ارگان‌ها باید تلاش کنند تا با مشارکت و همدلی زمینه‌ای برای تقویت دستاوردهای کارآموزان و ارائه الگو به کارجویان در جامعه را فراهم کنند.

جهانبخش حیدری در پایان تصریح کرد: در راستای ایجاد اشتغال پیشنهادی به صندوق مهر اقتصاد جهت اعطای وام و تسهیلات به کارآموزان دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای ارائه خواهد شد که این امر بعد از اشتغال‌زایی حرکت بسیار ارزشمندی است.

جواد شاه‌محمدی رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای سرپل ذهاب نیز در ادامه این جلسه ضمن گزارشی از عملکرد آموزشی این مرکز طی ۴ ماه اول سال جاری گفت: تعداد ۶۹۳ دوره معادل یک‌صد و ۳۷ هزار و ۹۲۶ نفر ساعت در ۵۲ دوره آموزشی حرفه آموزش‌های لازم را در این مرکز فراگرفته‌اند و محور اصلی توسعه اقتصادی در جامعه رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای است که با اشتغال‌زایی و ایجاد کارگاه‌های آموزشی می‌تواند مشکلات سطح بیکاری در شهرستان را نیز مرتفع سازد.

وی در پایان افزود: هفته ملی مهارت و کارآفرینی فرصتی برای ارتقای جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است و ارائه آموزش‌های مهارتی و ایجاد کارآفرینی در بین کارآموزان بهترین مسیر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

منبع : موج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.