19 مرداد, 1395

تاکید بر نقش آفرینی کانون های مساجد در بستر سازی تحقق اقتصاد مقاومتی

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با تاکید بر نقش آفرینی کانون های مساجد در بستر سازی تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: این امر با توجه به ارتباط کانون های مساجد با اقشار مختلف مردم محقق می شود.

رضا باقری، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس امروز (۱۹مرداد) در همایش «مسجد، خانواده و اقتصاد مقاومتی» که با حضور ائمه جماعات، مدیران و رابطان خواهر کانون های مساجد شیراز در تالار آزادی بوستان آزادی برگزار شده بود، با اشاره به محور های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفت: یکی از محور های اقتصاد مقاومتی مردمی سازی است که این امر از طریق توجه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد و حمایت از طرح ها و برنامه های این حوزه محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی زمینه تحقق رشد اقتصادی را فراهم می کند و ضمن تاکید بر نقش آفرینی کانون های مساجد در بستر سازی تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: این امر با توجه به ارتباط کانون های مساجد با اقشار مختلف مردم محقق می شود.

باقری با اشاره به برنامه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد، خاطرنشان کرد: حمایت از طرح ها و برنامه ها با موضوع خانواده و اقتصاد مقاومتی در دستور کار این دبیرخانه قرار دارد.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از تمدید مهلت ثبت نام مرحله استانی یازدهمین جشنواره قرآنی «مدها متان» با استقبال و درخواست علاقمندان مهلت ثبت نام تا پایان مردادماه خبر داد و گفت: اعزام مدیران برادر کانون های جدید التاسیس و جدید الانتصاب و رابطان منطقه ای خواهر به همایش اندیشه های آسمانی مشهد مقدس، اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۰ با محوریت سوره مبارکه «حدید» و طرح خرید مشارکتی با توجه به درخواست قبلی به کانونهای متقاضی از دیگر برنامه های در حال پیگیری است.

باقری ضمن تاکید بر لزوم توجه به فعالیت های خواهران در کانون های مساجد افزود: رابطان خواهر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز برنامه های متنوعی را با موضوعات مختلف در طول سال اجرا می کنند که نیازمند توجه جدی است.

خاطرنشان می شود؛ همایش «مسجد، خانواده و اقتصاد مقاومتی» همزمان با ششم ذیقعده؛ روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی (علیهما السلام) و ایام دهه کرامت با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس و معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزسی شهرداری شیراز با ضور ائمه جماعات، مدیران، رابطان خواهر کانون های مساجد در تالار ازادی بوستان آزادی این شهرستان برگزار شد که با امضای تفاهم نامه توسط مدیران کانون های شیراز همراه بود.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.