19 آبان, 1394
ربیعی عنوان کرد:

طرح بازگشت سرمایه ایرانیان خارج از کشور/ دولت آماده تضمین است

وزیر کار از آمادگی دولت برای فراهم کردن زیرساخت‌های تضمین سرمایه ایرانیان خارج از کشور در داخل خبر داد.

علی ربیعی در نشست مشترک مدیران ارشد اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه با سفیران و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با بیان اینکه برخی ایرانیان مقیم خارج برای انتقال سرمایه های خود به داخل کشور اعلام آمادگی کرده اند، گفت: دولت در نظر دارد شرایطی ایجاد کند تا انتقال سرمایه های این گروه از هموطنانمان به داخل کشور تضمین شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین راه‌های رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصاد کشور ایجاد فرصت برای سرمایه گذاری های خارجی است، افزود: برهمین اساس دولت باید زیرساخت های لازم را در این خصوص فراهم کند.

ربیعی، ایجاد تحرک و انگیزه برای جذب سرمایه گذاری های خارجی را بسیار ضروری دانست و بیان داشت: دولت در نظر گرفته است با استفاده از ظرفیت تضمینی که در صندوق‌های تامین اجتماعی و بازنشستگی وجود دارد، گام‌های مهمی را برای جذب سرمایه گذاری های خارجی بردارد.

وزیر کار به اهمیت ارائه خدمات فنی و مهندسی برای رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری مقرون به صرفه در برخی کشورها که بازارهای خوبی دارند، از دیگر برنامه هایی هستند که نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور باید زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: البته این برنامه در صورتی باید دنبال شود که دانش ایرانی به این کشورها منتقل شود.

ربیعی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با شرکت‌های سرمایه گذار که مقدمات آن را سفیران خارج از کشور فراهم می کنند، خبر داد و افزود: هم اکنون برخی از شرکت های خارجی تولید کننده دارو برای مشارکت در این حوزه و انتقال دانش داروی ایران به کشور خود اعلام همکاری کرده اند.

ربیعی گفت: علاوه بر این، برخی شرکت‌های خارجی برای سرمایه گذاری در بخش‌های پتروشیمی، مخابراتی و فولاد اعلام آمادگی کرده اند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.