80281225171
18 مرداد, 1395

حمایت از تولید ملی در گرو مبارزه جدی با قاچاق کالا است

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مبارزه جدی با جرایم اقتصادی در دستور کار پلیس است، گفت: حمایت از تولید ملی در گرو مبارزه جدی با قاچاق کالا است.

سردارعلیرضا صالحی افزود: در دوران اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی داخلی یک ضرورت جدی است و ازطرف دیگر باید فعالیتهای تولیدی و بازرگانی و حتی نظام پولی و مالی کشور با نیازهای ناشی از اجرای اقتصاد مقاومتی و پیامدهای آن هماهنگ و همخوان شود.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی نیروی انتظامی در سطح کلان و استان زنجان ، تلاش برای عملی کردن شعار سال و مبارزه با جرائم به ویژه در بحث قاچاق کالا است که این خود نیازمند تامین نظم و امنیت اجتماعی است.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان امنیت را به عنوان یکی از نیازهای اساسی و بنیادین جامعه برشمرد و تصریح کرد: امنیت؛ پایه و اساس همه فعالیت های اجتماعی است و پلیس خدمتگزار همواره باید در جهت حاکمیت نظم و امنیت در جامعه گام بر دارد و به کار خود علاقه و ایمان داشته باشد.

سردار صالحی گفت: نیروی انتظامی با مشارکت سازمان ها و ارگان های دولتی و مردمی، همواره برای حفظ امنیت به طور شبانه روزی در حال مبارزه با مجرمان و افراد شرور و هنجارشکنان است و در این مسیر نیازمند مشارکت همگانی است.

فرمانده انتظامی استان زنجان یادآور شد: پلیس ،در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و برقراری امنیت و ثبات بازار کالای تولید داخلی،با جدیت و تمام امکانات موجود تلاش خود را به کار خواهد بست.

وی بیان داشت: یکی از الزام های اقتصاد مقاومتی بهبود وضعیت تولید داخلی و ایجاد اشتغال و همچنین بهتر شدن وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است که باید گام های بلندی در این ارتباط از سوی متولیان امر و دستگاه های اجرایی برداشته شود.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به خدمات صورت گرفته پلیس در برقراری نظم و امنیت افزود : نیروی انتظامی مسئول امنیت جان و مال مردم در تمام ساعات شبانه روز است که این بزرگترین افتخار پلیس در عرضه خدمات رسانی به مردم می باشد.

صالحی خاطرنشان کرد: تأکید مقام معظم رهبری درابتدای سال بر ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مبین سه وظیفه برای دولت، دست اندرکاران تولید و مردم است، سه حلقه ای که نحوه تعامل آنها بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و نتیجه نهایی آن، به این تعامل وابسته است.

وی پلیس تمام ظرفیت ها و امکانات خود را بکار گرفته و با ارتقای قابلیت ها و مهارت های تخصصی، فضا را برای وقوع این پدیده شوم نا امن و مسیرها را سخت و غیرقابل دسترسی می کند.

مشارکت مردم و پلیس نقش موثری در مهار و کاهش جرائم دارد

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان مشارکت مردم را در کاهش جرائم موثر خواند و اظهار کرد : مشارکت مردم برای همکاری تنگاتنگ با پلیس نقش موثری در مهار و کاهش جرائم دارد.

سرهنگ  جعفر کردلو  در بازدید از انتظامی شهرستان سلطانیه خاطرنشان کرد: برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه تنها از طریق راهکارهای انتظامی و استفاده از قوه قهریه فراهم نخواهد شد و اگر می‌خواهیم امنیتی مطلوب و اجتماعی را داشته باشیم باید از روش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز بهره بگیریم.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: مشارکت و همکاری مردم با پلیس جهت تامین امنیت عمومی مستلزم وجود رابطه اعتماد آمیز بین مردم و پلیس است که برگزاری ارتباط های مستقیم با مردم و آشنایی  با مسائل و مشکلات آنان  باعث افزایش اعتماد مردم به خدمتگذاران خود در مجموعه نیروی انتظامی می شود.

کردلو نظم و انضباط  را سرلوحه کار پلیس دانست و اظهار داشت : برقراری نظم و امنیت از جمله وظایف پلیس است و این امر نیز در صورتی محقق می‌شود که ابتدا پلیس به عنوان برقرار کننده نظم و امنیت از یک نظم و انضباط معنوی و ظاهری برخوردار باشد .

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان زنجان ، آموزش همگانی و آگاه سازی بموقع مردم را دو مولفه موثر در پیشگیری از وقوع جرائم دانست و گفت: کم رنگ شدن اعتقادات مذهبی در بین جوانان از توطئه های دشمنان است و همه باید در این زمینه هوشیار باشیم.

منبع : ذاکر نیوز

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.