18 مرداد, 1395

حمایت از تولید ملی در گرو مبارزه جدی با قاچاق کالا است

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مبارزه جدی با جرایم اقتصادی در دستور کار پلیس است، گفت: حمایت از تولید ملی در گرو مبارزه جدی با قاچاق کالا است.

سردارعلیرضا صالحی افزود: در دوران اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید ملی داخلی یک ضرورت جدی است و ازطرف دیگر باید فعالیتهای تولیدی و بازرگانی و حتی نظام پولی و مالی کشور با نیازهای ناشی از اجرای اقتصاد مقاومتی و پیامدهای آن هماهنگ و همخوان شود.

وی افزود: یکی از برنامه های اصلی نیروی انتظامی در سطح کلان و استان زنجان ، تلاش برای عملی کردن شعار سال و مبارزه با جرائم به ویژه در بحث قاچاق کالا است که این خود نیازمند تامین نظم و امنیت اجتماعی است.

این مقام ارشد انتظامی استان زنجان امنیت را به عنوان یکی از نیازهای اساسی و بنیادین جامعه برشمرد و تصریح کرد: امنیت؛ پایه و اساس همه فعالیت های اجتماعی است و پلیس خدمتگزار همواره باید در جهت حاکمیت نظم و امنیت در جامعه گام بر دارد و به کار خود علاقه و ایمان داشته باشد.

سردار صالحی گفت: نیروی انتظامی با مشارکت سازمان ها و ارگان های دولتی و مردمی، همواره برای حفظ امنیت به طور شبانه روزی در حال مبارزه با مجرمان و افراد شرور و هنجارشکنان است و در این مسیر نیازمند مشارکت همگانی است.

فرمانده انتظامی استان زنجان یادآور شد: پلیس ،در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و برقراری امنیت و ثبات بازار کالای تولید داخلی،با جدیت و تمام امکانات موجود تلاش خود را به کار خواهد بست.

وی بیان داشت: یکی از الزام های اقتصاد مقاومتی بهبود وضعیت تولید داخلی و ایجاد اشتغال و همچنین بهتر شدن وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است که باید گام های بلندی در این ارتباط از سوی متولیان امر و دستگاه های اجرایی برداشته شود.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به خدمات صورت گرفته پلیس در برقراری نظم و امنیت افزود : نیروی انتظامی مسئول امنیت جان و مال مردم در تمام ساعات شبانه روز است که این بزرگترین افتخار پلیس در عرضه خدمات رسانی به مردم می باشد.

صالحی خاطرنشان کرد: تأکید مقام معظم رهبری درابتدای سال بر ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، مبین سه وظیفه برای دولت، دست اندرکاران تولید و مردم است، سه حلقه ای که نحوه تعامل آنها بر روی هم، تاثیر مستقیم دارد و نتیجه نهایی آن، به این تعامل وابسته است.

وی پلیس تمام ظرفیت ها و امکانات خود را بکار گرفته و با ارتقای قابلیت ها و مهارت های تخصصی، فضا را برای وقوع این پدیده شوم نا امن و مسیرها را سخت و غیرقابل دسترسی می کند.

مشارکت مردم و پلیس نقش موثری در مهار و کاهش جرائم دارد

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان مشارکت مردم را در کاهش جرائم موثر خواند و اظهار کرد : مشارکت مردم برای همکاری تنگاتنگ با پلیس نقش موثری در مهار و کاهش جرائم دارد.

سرهنگ  جعفر کردلو  در بازدید از انتظامی شهرستان سلطانیه خاطرنشان کرد: برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه تنها از طریق راهکارهای انتظامی و استفاده از قوه قهریه فراهم نخواهد شد و اگر می‌خواهیم امنیتی مطلوب و اجتماعی را داشته باشیم باید از روش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز بهره بگیریم.

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: مشارکت و همکاری مردم با پلیس جهت تامین امنیت عمومی مستلزم وجود رابطه اعتماد آمیز بین مردم و پلیس است که برگزاری ارتباط های مستقیم با مردم و آشنایی  با مسائل و مشکلات آنان  باعث افزایش اعتماد مردم به خدمتگذاران خود در مجموعه نیروی انتظامی می شود.

کردلو نظم و انضباط  را سرلوحه کار پلیس دانست و اظهار داشت : برقراری نظم و امنیت از جمله وظایف پلیس است و این امر نیز در صورتی محقق می‌شود که ابتدا پلیس به عنوان برقرار کننده نظم و امنیت از یک نظم و انضباط معنوی و ظاهری برخوردار باشد .

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان زنجان ، آموزش همگانی و آگاه سازی بموقع مردم را دو مولفه موثر در پیشگیری از وقوع جرائم دانست و گفت: کم رنگ شدن اعتقادات مذهبی در بین جوانان از توطئه های دشمنان است و همه باید در این زمینه هوشیار باشیم.

منبع : ذاکر نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.