18 مرداد, 1395

گفتمان سازی باعث تضمین اقتصاد مقاومتی می شود

نماینده عالی دولت در استان کرمان با تاکید براینکه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را تضمین می کند، گفت: با حفظ حرمت قلم می توان اخلاقیات را در جامعه ترویج داد.

علیرضا رزم حسینی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، با حضور در سازمان صدا و سیمای مرکز کرمان با کارکنان و خبرنگاران واحد خبر این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

وی با تاکید براینکه گفتمان سازی می تواند اقتصاد مقاومتی را تضمین کند، افزود: گفتمان سازی با همکاری مطبوعات بویژه رسانه عمومی امکان پذیر خواهد بود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه امروز مردم همچون دوران دفاع مقدس باید در عرصه اقتصادی وارد شوند، تصریح کرد: کارآفرینی و سرمایه گذاری از طریق اعتمادسازی و در فضایی آرام بوجود می آید.

رزم حسینی به اقدامات انجام شده در دولت یازدهم در استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: طرح مثلث توسعه اقتصادی، ابزار کارای اقتصاد مقاومتی است که باید این طرح با همکاری مطبوعات و رسانه ها در سطح استان توسعه یابد.

وی از حضور ائمه جمعه، نمایندگان مجلس، سرمایه گذاران و کارآفرینان در طرح مثلث توسعه اقتصادی استان به عنوان ابزار قوی توسعه یاد کرد و گفت: علیرغم کاهش قیمت نفت و تحریم های ظالمانه، اقدامات توسعه ای استان با اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان تعطیل نشد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه گفتمان سازی مطلب مهمی است که در باید در جامعه نهادینه شود، افزود: در کشوری همچون ایران با وجود ظرفیت ها و قابلیت های فراوان نباید شاهد این حجم بیکاری و محرومیت بود.

رزم حسینی محرومیت زدایی را وظیفه ای همگانی دانست و یادآور شد: منشا آمار فزاینده افراد تحت پوشش کمیته امداد، کمک های امدادی است، در حالی که کمکها باید در جهت محرومیت زدایی صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه معلولیت نباید برای افراد محدودیت ایجاد کند، گفت: زهرا نعمتی برای دنیا افتخاری است که معلولیت برای او محدودیت ایجاد نکرده است؛ لذا این بانویی که امروز پرچمدار کاروان ورزشی ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ است، می تواند الگوی جامعه باشد.

استاندار کرمان از راه اندازی ۲۰۰ صندوق توسعه روستایی در استان کرمان خبر داد و افزود: پول دولت محدود است لذا این پول می تواند در راستای توانمندسازی و اشتغالزایی مردم منطقه در کنار پول آنها مورد بهره برداری قرار گیرد.

رزم حسینی با تاکید براینکه کارهای نو و ابتکاری باید در سازمان صدا و سیمای مرکز کرمان شکل بگیرد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی باید وارد خانه های مردم شود و با گفتمان سازی، اقتصاد مقاومتی را در کوچه ها و محله ها دنبال کرد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت آب در جامعه وجود ندارد، یادآور شد: حفر چاه های غیرمجاز، موجب خشکی تالاب جازموریان شده و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار حقله چاه در شهرستان رودبار جنوب حفر شده که روزانه برداشت های بسیاری از آن صورت می پذیرد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مردم آینده به خاطر اسراف های امروز و توزیع یارانه، به مردمی فقیر تبدیل خواهند شد، گفت: در کشور سوئیس، مردم دریافت یارانه را نپذیرفتند و به آن رای منفی دادند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه کارآفرینان به عنوان مجاهدین اقتصادی، الگوی جامعه هستند، افزود: عدم اختیارات متناسب با مسئولیت، یکی دیگر از اقداماتی بود که در استان کرمان با صراحت و شجاعت دنبال شد و همین امر موجب گردید تا اختیارات گام به گام به دستگاه های ذیربط تفویض شود.

توسعه اقتصادی نباید سیاسی شود

وی با تاکید براینکه توسعه اقتصادی نباید سیاسی شود، تصریح کرد: سیاسی کردن امور موجب ضرر مردم و همچنین منجر به عقب افتادگی جامعه خواهد شد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه با مشارکت شرکت ها، موسسات بزرگ و مردم می توان کارهای بزرگی انجام داد، یادآور شد: در حال حاضر ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد و این درحالیست که بودجه عمرانی استان ۳۵۵ میلیارد تومان است.

رزم حسینی گفت: جای کار در استان بسیار است بنابراین باید با ظرفیت شناسی در حوزه های مختلف، شبانه روزی برای ساخت و توسعه استان تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما باید توانایی های مردم را کشف و آن را احیا کند، افزود: به طور مثال مرحوم صنعتی در بخش لاله زار بردسیر با شناسایی توانمندی های منطقه، اقتصاد منطقه را با کشت گل محمدی عوض کرد و همین امر موجب شد تا آمار بیکاری در این بخش به صفر برسد.

استاندار کرمان تصریح کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات، قلمی که خداوند متعال به آن قسم یاد کرده را باید در راستای همگرایی و وحدت مورد استفاده قرار داده و از پرداختن به اختلافات و مسائل حاشیه ای پرهیز کنند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه رسالت خبرنگاران باید شناسایی شود، گفت: چاپ یک مطلب در روزنامه اطلاعات موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران با دست خالی با اراده و ایمان قوی مردم بویژه جوانان شد.

وی افزود: اگر فضای کنونی جامعه همچون دوران دفاع مقدس بود، در حال حاضر شاهد مشکلات کنونی نبودیم لذا سازمان صدا و سیما می تواند در فراهم نمودن این فضا اقدام نماید.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ضرورت گفتمان سازی در جامعه هنوز احساس نشده است، خاطر نشان کرد: سازمان صدا و سیما می تواند با کارهای نو و ابتکاری نسبت به ترویج گفتمان سازی اقدام نموده و خود را پایبند بخشنامه ها نکند.

رزم حسینی با تاکید براینکه استان کرمان کارنامه خوبی را در پایان سال جاری از اقدامات عملگرایانه در چارچوب اقتصاد مقاومتی به مردم ارائه خواهد داد، یادآور شد: دولت متعلق به نظام است لذا از جناح بندی کردن آن باید پرهیز کرده و اقدامات و مشکلات پیش روی دولت را به مردم اطلاع رسانی کرد.

منبع : ذاکر نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.