18 مرداد, 1395

حمایت بسیج سازندگی از ایجاد مشاغل خانگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیر آموزش، توانمندسازی و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی از برنامه این نهاد برای ایجاد و حمایت از مشاغل خانگی در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی خبر داد.

محمد حیدری‌شلمانی، مدیر آموزش، توانمندسازی و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی کشور درباره آخرین اقدامات و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: در راستای حمایت‌هایی که از سال ۹۱ برای حمایت از طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی در سازمان بسیج سازندگی آغاز کرده‌ایم، موضوع حمایت از مشاغل خانگی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
حمایت و آموزش مشاغل خانگی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
وی ادامه داد: البته از چند سال پیش که حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی را آغاز کردیم، تقریبا در تمام این طرح‌ها حمایت از مشاغل خانگی وجود داشت، لذا از همان ابتدا پیگیر این مسئله بودیم که ما هم همانند سایر دستگاه‌های دولتی و نهادهای غیردولتی، حمایت و پشتیبانی در این زمینه را پیگیری کرده و در سطح کشور مطرح باشیم.
حیدری بیان کرد: سال گذشته این تعامل برقرار شد و در ستاد مشاغل خانگی کشور تصویب شد که بسیج سازندگی هم یکی از نهادهای حامی مشاغل خانگی در کشور باشد و اخیراً در سایت مشاغل خانگی هم وارد شده و متقاضیانی که قصد داشته باشند از طریق سازمان بسیج سازندگی مورد حمایت قرار گیرند، در آنجا انتخاب شده و مورد حمایت، آموزش و پشتیبانی قرار می‌گیرند.

نقش مشاغل خانگی در تحقق اقتصاد مقاومتی
مدیر آموزش، توانمندسازی و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی کشور ادامه داد: تا قبل از این اتفاق، خود ما از طریق پایگاه‌های بسیج فراخوان می‌دادیم، اما اکنون حالت رسمی‌تری پیدا کرده و در کنار سایر دستگاه‌های حمایت کننده سامان‌دهی مشاغل خانگی در کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی قرار گرفته‌ایم.
وی در پاسخ این پرسش که حمایت بسیج سازندگی از این مشاغل خانگی چه نقشی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد؟ اظهار کرد: مشاغل خانگی بالای ۳۰۰ عرصه و موضوع را شامل می‌شود، اما اولویت ما از ابتدا حمایت از مشاغلی بوده است که با صنایع غذایی و قوت غالب مردم سروکار داشته است.

حمایت از صنایع تبدیلی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی
حیدری عنوان کرد: صنایعی همانند پروش ماهی، پرورش دام و زنبور اصل و مسائلی از این قبیل، مشاغلی هستند که در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی بیشتر مورد حمایت بوده‌اند. همچنین موضوعات مربوط با صنایع تبدیلی با اولویت مواد غذایی، بیشتر مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی ادامه داد: معمولاً در صنایع غذایی، موضوعاتی همانند خشک کردن میوه و سبزی و بسته‌بندی محصولات کشاورزی و سایر موضوعاتی که به صنایع غذایی ارتباط پیدا می‌کند را مورد حمایت قرار داده و قرار خواهیم داد.
مدیر آموزش، توانمندسازی و کارآفرینی سازمان بسیج سازندگی کشور در پایان گفت: بر طبق اعلامی که به وزارت کار داشته‌ایم، اعلام کرده‌ایم که برای اقدام در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، بیشتر در موضوعاتی از این قبیل قصد حمایت، آموزش و توانمندسازی داریم

منبع : ایکنا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.