17 مرداد, 1395

رونق تولید رکن اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه تبریز رکن اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی را رونق تولید در کشور دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی باید با همت مسؤولان و اقشار مختلف مردم تحقق یابد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی پیش از ظهر امروز در دیدار معنوی کاروان خادمان حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با بیان اینکه دهه کرامت فرصتی برای همه گیر شدن عطر رضوی در فضای کشور است، اظهار داشت: امید است با حضور خدام آستان علی بن موسی الرضا(ع) سراسر کشور از عطر معنوی رضوی بهره گیرند.

وی با بیان اینکه کشور امنیت، اقتدار، ثبات و استقلال خود را مدیون امام هشتم(ع) است، گفت: در حقیقت کشور اسلامی ایران بهره مند از عطر رضوی و برکات آستان مقدس علی بن موسی الرضا(ع) است و امید است برکات این مرقد شریف روز به روز در کشور بیشتر نمایان و هویدا شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) به وسیله شیخ صدوق، ابراز داشت: از امام صادق(ع) پرسیدند که بعد از شما حجت خدا در روی زمین چه کسی است، امام صادق فرزند خود امام کاظم(ع) را با بیان اوصاف ایشان معرفی کردند و گفتند از ایشان فرزندی به دنیا خواهد آمد که عالم آل محمد و فریاد رس امت است.

وی با اشاره به جهاد علمی و خدماتی که نیاز امروز است، ابراز داشت: امید است افکار رضوی در سراسر کشور و در سطح استان ها با حضور خدام نشر پیدا کند، امروز جهاد علمی برای کشور یک امر ضروری است که به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های بسیاری را در عرصه دفاعی، پزشکی و دیگر مسائل داشته ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: همچنین امید است که شاهد خدمت مسؤولان در کشور باشیم و یک خدمت صادقانه دلسوزانه و بیش از پیش باشد، پیشوایان ما به ویژه امام هشتم(ع) مظهر لطف، عنایت، جود، سخا و فریاد رسی امت بودند و بنابراین مسؤولان باید به شیوه رضوی و ائمه اطهار(ع) در مسؤولیت خود تمسک کنند.

وی با بیان اینکه کشور دچار مشکل بیکاری است و باید این معضل حل شود، ابراز داشت: بیکاری در کشور ما روز به روز بیشتر می شود، علی رغم برخی آمار درباره کاهش بیکاری در برخی استان ها به جهت کاهش حقیقی این آمار نیست، بلکه علت اساس آن مهاجرت از یک استان است.

آیت الله مجتهد شبستری رکن اصلی اقتصاد مقاومتی را رونق تولید در کشور دانست و بیان داشت: رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی را مورد تأکید بسیار قرار داده است که با اجرای آن ما بی نیاز از بیگانگان خواهیم شد و در برابر آن ها آسیب پذیر نخواهیم بود، از این رو باید اقتصاد مقاومتی به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه امید است با پیشرفت کشور شاهد الگو شدن ایران اسلامی برای دیگر کشور های اسلامی باشیم، خاطرنشان کرد: جدیت در تحقق اقتصاد مقاومتی پیش از پیش لازم است و علما، روحانیت و مسؤولان باید معضلات کشور را با همدلی از میان ببرند و ثمرات انقلاب اسلامی بیش از پیش در جهان و میان کشور های اسلامی دیده شود.

منبع : رسا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.