16 مرداد, 1395

صنعت کشور محتاج ورود بیش از پیش جهاددانشگاهی است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در توسعه بیش از پیش کشور در عرصه‌های مختلف گفت: در شرایط کنونی، صنعت کشور محتاج ورود بیش از پیش جهاد‌دانشگاهی در این عرصه است

سیدابوالفضل موسوی بیوکی” در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد،‌ یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش‌بنیان دانست و بیان کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در تمام رشته‌های دانشگاهی و تربیت نیروهای تخصصی، ورود پیدا کرده است.

وی در مورد فعالیت‌ها و نحوه ارتباط جهاد‌دانشگاهی با مسائل کلان نظام نیز تصریح کرد:‌ جهاددانشگاهی توانسته است با تکیه بر فعالیت‌های علمی و استفاده از نیروهای جوان به طور کامل و شایسته نسبت به ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه اقدام کند.

موسوی بیوکی استفاده از نیروهای جوان متخصص و متعهد را از جمله ویژگی‌های جهاددانشگاهی عنوان کرد و ادامه داد: در شرایط کنونی صنعت کشور محتاج ورود و فعالیت بیش از پیش جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه بیش از پیش کشور، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های بومی خود همچون سوابق گذشته، مسئولان و دست اندرکاران نظام را در تحقق اهداف توسعه‌ای کشور یاری کند.

این مقام مسئول با بیان این که ورود علوم و تکنولوژی جدید از دیگر ضرورت‌های توسعه‌ای کشور است،‌ افزود: جهاددانشگاهی به دلیل نوع رسالت ذاتی و با توجه به توانایی‌های علمی و انسانی، نقش مهمی در استفاده صحیح از تکنولوژی روز دنیا ایفا می‌کند.

موسوی بیوکی در پایان نیز با تأکید بر ایجاد ارتباط مستمر جهاددانشگاهی با سازمان‌های طرح‌محور نظیر جهاد کشاورزی و صنعت، ‌معدن و تجارت، خاطرنشان کرد: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مستلزم فعالیت بیش از پیش جهاددانشگاهی و همراهی آن با دستگاه‌های مختلف اجرایی و پروژه‌ای است

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.