16 مرداد, 1395

صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طراح الگوی اقتصاد مقاومتی

کاهش مصرف سرانه و هدر رفت آب، افزایش آگاهی عمومی و فرهنگ سازی در خصوص اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر رسول زرگرپور در چهاردهمین جلسه ی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که پیرامون برش استانی برنامه های ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و همچنین برش استانی برنامه ها و پروژه های آب و فاضلاب روستایی و شرکت گاز استان صورت گرفت، اظهارداشت: در رابطه با گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید الگوی اقتصاد مقاومتی را طراحی نمایند.

وی افزود: در این راستا صدا و سیما باید الگوی گفتمان اقتصاد مقاومتی را طراحی نماید و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تدوین و استقرار گفتمان اقتصاد مقاومتی را بر عهده بگیرد که این وجه تمایز وظایف این دو ارگان است.

رسول زرگرپور تصریح کرد:  بهره گیری از ظرفیت رویدادها و آثار فرهنگی، هنری و رسانه ای برای افزایش و جلب مشارکت همگانی در حمایت از تولید ملی و اصلاح الگوی مصرف از جمله برنامه های گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی در ادامه به برش استانی برنامه ها و پروژه های آب و فاضلاب روستایی اشاره کرد و افزود: ایجاد سامانه های نوین تأمین و توزیع آب شرب، توسعه بهره برداری از آب های غیر متعارف از قبیل پساب و بکارگیری مشوق ها و تمهیدات لازم برای جذب سرمایه ی مشارکت بخش خصوصی از جمله وظایف این شرکت در بحث اقتصاد مقاومتی است.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه اولویت بندی و تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: کاهش مصرف سرانه و هدر رفت آب، افزایش آگاهی عمومی و فرهنگ سازی در خصوص اقتصاد مقاومتی باید مورد توجه قرار گیرد.

رسول زرگرپور به برش استانی اقتصاد مقاومتی شرکت گاز اشاره کرد و گفت:‌براساس برنامه های اعلام شده از ۱۰۷ شهر استان ۱۰۳ شهر گازرسانی شده اند و ۹۹ درصد خانوارها تحت پوشش گازرسانی قرار دارند.

زرگرپور افزود: در خصوص گازرسانی روستایی نیز از ۱۳۴۸ روستا ۱۳۳۷ روستا گازرسانی شده است و به نوعی ۹۵ درصد خانوارها تحت پوشش خدمات شرکت گاز قرار دارند.

استاندار اصفهان استفاده از ظرفیت های اجرایی، مدیریت مصرف با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، صرفه جویی در هزینه های عمرانی و کاهش هدررفت گاز طبیعی و جلوگیری از نشت علمک ها و نشت یابی را از جمله اقدماتی عنوان کرد که باید در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی در شرکت گاز بکار گرفته شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان رسول زرگرپور در پایان تاکید کرد: پروژه های بزرگ در رابطه با اقتصاد مقاومتی باید به معاونت عمرانی ارائه گردد.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.