14 مرداد, 1395

بخش خصوصی استان برای اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی کند

تحقق اقتصاد مقاومتی یک وظیفه همگانی است و تحقق آن دربرش استانی یکی از مسئولیت‌های بخش خصوصی است.

حسن صادقلو شامگاه چهارشنبه در نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان با محوریت توسعه کشاورزی اظهار کرد: بخشی از تحقق اقتصاد مقاومتی بر عهده بخش خصوصی است و باید نسبت بخش خصوصی در تحقق این امر مشخص شود.

وی با تأکید بر اینکه به اعتقاد من باید نقش بخش خصوصی مشخص و کتابچه آن تدوین شود، افزود: نمی شود برای تحقق اقتصاد مقاومتی همه مطالبه گر باشیم و دولت پاسخگو باشد.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه پسا تولید یکی از دغدغه‌های جدی بخش خصوصی است، تصریح کرد: عده‌ای معتقدند دولت به تولید فکر می‌کند اما به پسا تولید کمتر توجه می‌کند اما به اعتقاد من یافتن راهکارهایی برای پسا تولید باید یکی از خروجی شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت باشد.

وی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه‌ای به برگزاری شورای گفتگو و نظرات کارشناسی بخش خصوصی دارد، ادامه داد: اگر الگوی کشت را ازدست‌داده‌ایم و شاهد برخی کم انگیزگی‌ها، شکست‌ها، ورشکستگی‌ها و رکود هستیم مربوط به پسا تولید است و نشان می‌دهد پسا تولید مسئله مهمی است.

صادقلو با تأکید بر اینکه در ریز موضوعات کشاورزی و صنعت باید پسا تولید موردتوجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: باید این مسئله به‌صورت کتابچه از جلسات شورای گفتگو استخراج شود و این جلسات بنیان‌گذار یک مرکز قدرتمند برای صادرات از استان شود.

وی اضافه کرد: هم سازمان صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی به‌عنوان نماینده بخش خصوصی باید همت کنند تا در یک مقطع زمانی کوتاه‌مدت این امر محقق شود.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بسیاری از تولیدکنندگان ما صادرکننده هم هستند، تأکید کرد: تولیدکننده باید تنها دغدغه تولید داشته باشد و درعین‌حال صادرات نیز مراودات خاص خود را می‌طلبد و ازاین‌رو داشتن یک شرکت بزرگ صادراتی یکی از نیازهای استان گلستان برای تسهیل در امر صادرات است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.