13 مرداد, 1395

زنان نوک پیکان اقتصاد مقاومتی هستند

در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی همراهی بانوان به عنوان مدیران خانواده ها بسیاری از مشکلات را مرتفع خواهد کرد.

حجه الاسلام و المسلمین معتمدی در حاشیه نمایشگاه حجاب و عفاف هدف اصلی فعال سازی واحد خواهران کانون های فرهنگی هنری مساجد را “احیای گفتمان نظام زن و خانواده در بستر مسجد طراز اسلامی” دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه تنها یکی از فعالیتهای کانونهای فرهنگی استان اصفهان است.
وی به مواردی همچون تشکیل کانون های تخصصی با هدف تهیه خوراک فکری و اجرایی برای سایر کانونهای سراسر استان، اجرای سیر مطالعاتی و سلسله همایشهای آموزشی به عنوان دیگر اقدامات مؤثر این کانونها اشاره کرد.
حجه الاسلام معتمدی هدف از انجام کلیه فعالیتها را فعال کردن واحد خواهران کانونهای فرهنگی استان به عنوان نیمه اثر گذار جامعه در مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و افزود: برگزاری جشنواره های استانی و ملی، اعزام منتخبین واحد های خواهران به دوره های آموزشی، برگزاری مسابقات کتاب خوانی و ارائه سیر مطالعاتی جهت ایجاد آگاهی و بصیرت افزایی از دیگر برنامه های دبیرخانه استان در حوزه خواهران است.
وی برگزاری سلسله همایشهای ” گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از مجرای مساجد” را از دیگر برنامه های این نهاد دانست و تصریح کرد: در راستای لبیک به فرامین رهبری و تحقق منویات ایشاندبیرخانه استان اصفهان اقدام به برگزاری همایش هایی با هدف گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی نمود.

رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار داشت: دومین جلسه از این سلسله همایش ها روز پنجشنبه “۱۴مرداد” ویژه خواهران فعال کانون های مساجد استان برگزار خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی برگزاری این همایش ها فعال کردن زنان جامعه در حوزه اقتصاد مقاومتی به عنوان مدیران خانواده هاست. تشویق زنان به “خرید کالاهای ایرانی” برای رونق بخشیدن به اقتصاد بومی نیز از دیگر اهداف این همایشهاست.
رئیس دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان هدف دیگر برگزار کنندگان این همایش را روشنگری در زمینه اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: هدف ما این است که خانمها “اقتصاد مقاومتی” را با “ریاضت اقتصادی” اشتباه نگیرند. دشمنان و مخالفان اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تا کنون کوشیدهاند تصویر منفی از اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده و اینگونه به زنان جامعه القا کنند که این نوع از اقتصاد به معنای همان ریاضت و سختی کشیدن در زندگی است. بر این اساس، رسالت ما روشن کردن این مسأله است که اقتصاد مقاومتی نه ریاضت بلکه همان “قناعت پیشگی” و “اصلاح الگوی مصرف” است که مادران ما قرنها آن را در کانون خانواده رعایت و اجرا کرده اند.

به گفته حجت الاسلام معتمدی، تهیه کتابهای ۵ جلدی با عنوان “نقش و رسالت زن” نیز از دیگر فعالیتهای کانونهای فرهنگی مساجد بوده که در قالب سیر مطالعاتی در اختیار تعدادی از مسئولان واحد خواهران کانون های مساجد قرار گرفته است.

منبع : ایمنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.