18 آبان, 1394
نماینده کویت در اوپک:

فزونی عرضه نفت ۵ سال ادامه خواهد داشت

نماینده کویت در اوپک گفت، در شرایطی که تولید کنندگان نفت در خاورمیانه تولید خود را افزایش می دهند، بازارهای نفت تا ۵ سال همچنان با فزونی عرضه مواجه خواهند بود.

محمد الشطی، نماینده کویت در اوپک گفت، در شرایطی که تولید کنندگان نفت در خاورمیانه تولید خود را افزایش می دهند، بازارهای نفت تا ۵ سال همچنان با فزونی عرضه مواجه خواهند بود.

بر اساس آمارهای جمع آوری شده توسط بلومبرگ، عراق در ماه ژوئن روزانه ۴٫۴ میلیون بشکه نفت تولید کرد که رقمی بی سابقه بود. به گفته الشطی، تولید نفت لیبی که به دلیل جنگ داخلی به کمتر از نصف رسیده  می تواند «هر لحظه» برگردد. رکن الدین جوادی، مدیر شرکت ملی نفت ایران نیز ماه گذشته گفته بود، کشورش ظرفیت ۵۰۰ هزار بشکه ای صادرات روزانه نفت خود در طی یک هفته بعد از لغو تحریم ها را دارد.
الشطی در ادامه این مصاحبه که روز شنبه در دوحه انجام شد گفت: «کاهش قیمت ها تا زمانی که فزونی عرضه در بازار پایان یابد، ادامه خواهد داشت…انتظار می رود تولید بسیاری از کشورها افزایش یابد. انتظار می رود نفت ایران به بازار برگردد و این به معنای افزایش تولید است.»
این مقام کویتی افزود، انتظار نمی رود تقاضا، ظرفیت اضافی را جذب کند و برای تغییر در قیمت ها، باید تغییراتی در عرضه به وجود بیاید. وی همچنین گفت، اختلال های ژئوپلتیک یا کاهش تولید در آینده به دلیل کاهش ۳۰ درصدی سرمایه گذاری شرکت های نفتی، می تواند موجب افزایش (قیمت نفت) شود.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.