11 مرداد, 1395

ضرورت بهره مندی بانوان از ظرفیت های مناطق در راستای اقتصاد مقاومتی

مدیرکل امور بانوان و خانواده برضرورت بهره مندی بانوان از ظرفیت های مناطق در راستای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

“مریم بیدخام” در دیدار با بانوان کارآفرین و توانمند طارم سفلی با بیان این مطلب اظهار داشت: سیاست دفتر امور بانوان پیگیری مطالبات بانوان جهت تحکیم بنیان خانواده ، کاهش آمار طلاق، حمایت از بانوان توانمند جهت کارآفرینی و اشتغالزایی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب می باشد . وی با تاکید بر اینکه مشکلات حوزه بانوان باید پس ازرصد و اولویت بندی جهت رفع آنها برنامه ریزی شود در ادامه،افزود : باید بانوان، از فرصت‌های جامعه در بخش‌های مختلف سیاسی، علمی و فرهنگی به نحو احسن استفاده کنند.
بیدخام ضمن تاکید بر نقش کلیدی زنان در جامعه از بانوان حاضر در جلسه خواست که با توجه به سال اقتصاد مقاومتی ، از همه ظرفیت های موجود در منطقه ، جهت ارتقاء توانمندی خود بهره ببرند و با مثبت اندیشی از حداقل امکانات استفاده بهینه داشته باشند.
در ادامه بیدخام به همراه بخشدار طارم سفلی و مشاور بانوان بخشداری از چند مرکز کارآفرینی بانوان از جمله کارگاه قالیبافی ، تولیدی پوشاک و بسته بندی زیتون بازدید بعمل آورد.
وی در ادامه ضمن بازدید از کتابخانه روستای کلج، از کلاسهای تابستانی به منظور استفاده بهینه از اوقات فراغت کودکان روستای کلج دیدن کرد.
بخشدار طارم سفلی نیز در این دیدار،ضمن ارائه گزارشی در خصوص وضعیت زنان کارآفرین در منطقه موانع و مشکلات زنان در این منطقه را برشمرد .
وی  از مشاور استاندار در امور بانوان خواست که نسبت به ارتقاء  توانمندیهای زنان در این منطقه تمهیدی بیندیشند.
در این دیدار، بانوان حاضر به بیان  مطالبات و کمبود ها ی منطقه خود در حوزه زنان و خانواده پرداختند.

منبع : صدای قزوین

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.