11 مرداد, 1395

انضباط مالی ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: باید بدون اینکه خللی در امور اساسی سازمان به ویژه انجام کارهای مردم وارد شود نسبت به بازنگری در خصوص راهکارهای کاهش هزینه‌ها اقدام عاجل صورت بگیرد.

اصغر جهانگیر در نشست تخصصی مدیران ستادی سازمان زندان‌ها بر ضرورت توسعه انضباط مالی و دقت بیشتر در امور مالی تأکید کرد.

وی در این جلسه تصریح کرد: هرچند سازمان زندان‌ها علیرغم مأموریت‌ها و مسئولیت‌هایی که دارد جزء ارگان‌های کم هزینه است اما نهادینه سازی انضباط مالی یک ضرورت دائمی است.

جهانگیر با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی گفت: تمامی بخش‌های سازمان در سراسر کشور موظف هستند تا ضمن توجه به این اصل راهگشا در جهت نهادینه سازی انضباط مالی اقدام کنند.

وی کاهش هزینه‌ها را مهم‌ترین دستورالعمل در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بر شمرد و گفت: باید بدون اینکه خللی در امور اساسی سازمان به ویژه انجام کارهای مردم وارد شود نسبت به بازنگری در خصوص راهکارهای کاهش هزینه‌ها اقدام عاجل صورت بگیرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت طراحی مدل‌های جدید مالی در اجرای طرح‌های عمرانی اشاره کرد و گفت: احداث زندان‌های استاندارد از یک سو و نگهداری و ارتقاء کیفیت زندان‌های فعلی، دو سر فصل مهم در هزینه‌های عمرانی سازمان زندان‌هاست که نیاز به باز تعریف روند امور مالی و مدیریت هزینه در این بخش داریم.

مشاور رئیس دستگاه قضا گفت: یکی از راهکارهای اصلاح نظام مالی، استفاده از ظرفیت‌های ویژه قانونی در خصوص فروش املاک مازاد سازمان و بهره برداری از درآمد حاصل از آن برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام است.

جهانگیر توجه به استانداردهای بین المللی و استفاده از تجربیات داخلی را برای بهینه سازی و رشد کیفیت اقدامات عمرانی در عین کاهش هزینه‌ها ضروری خواند.

در این جلسه ۳ ساعته که با موضوع ارائه گزارش عملکرد مالی سازمان زندان‌ها برگزار می‌شد گزارش کاملی توسط مدیرکل امور مالی سازمان زندان‌ها ارائه شد.

جهانگیر با اشاره به موضوع حقوق بشر در زندان‌ها گفت: علی‌رغم اقدامات کم نظیر و حتی بی نظیری که در زندان‌های کشور در خصوص حرفه آموزی، سواد آموزی، بهداشت و درمان و آموزش مهارت‌های اساسی زندگی صورت می‌گیرد اما اطلاع رسانی مطلوبی صورت نمی‌گیرد.

وی طرح مسأله حقوق بشر از سوی برخی کشورها را موضوعی سیاسی عنوان کرد و گفت: به ادعای تمامی بازدید کنندگان خارجی از زندان‌های کشور، برنامه‌های زندانبانی ما و رعایت حقوق زندانیان در جهان کم نظیر است و شاخص‌های ما از بسیاری از کشورهای مدعی حقوق بشر فراتر است.

مدیرکل بهداشت و درمان از اجرای ۴ طرح پزشکی مهم در زندان‌ها از جمله درمان قطعی هپاتیت C خبر داد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.