10 مرداد, 1395

حضور صنعتگران در بازارهای جهانی عامل توسعه اقتصادی استان

بخش خصوصی بدون همکاری نیروهای دولتی توان پیشرفت و توسعه را ندارد و این وظیفه خانواده دولت است.

محمود زمانی‌قمی در حاشیه بازدید از کارخانه ایران‌پتک در جمع خبرنگاران، توسعه اقتصادی استان و کشور را در گرو حضور صنعتگران در بازارهای جهانی دانست و اظهار کرد: این مهم در صورت تولیدات مرغوب و ارزان قیمت محقق می‌شود.

وی تولیدات صادرات‌محور را اساس تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: تولیدات باکیفیت، ارزان‌قیمت و صادرات‌محور اساس تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه صاحبان صنایع استان قرار گیرد.

زمانی‌قمی با بیان اینکه صاحبان صنایع باید افق فعالیت خود را از بازارهای داخل به بازارهای خاورمیانه و جهان ارتقا دهند، افزود: با تولیدات با کیفیت می‌توان با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنند.

استاندار مرکزی در ادامه ضمن تاکید به نقش خانواده دولت به عنوان امید اول ملت مومن و موحد ایران اسلامی، گفت: خانواده دولت وظیفه دارد با همکاری بخش خصوصی مسیر توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور را  فراهم کند.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی بدون همکاری نیروهای دولتی توان پیشرفت و توسعه را ندارد و این وظیفه خانواده دولت است تا با همفکری و ایجاد تعامل با وزارتخانه‌های مربوطه مسیر توسعه اقتصادی را در استان هموار کند.

زمانی‌قمی در ادامه ضمن تاکید به استقامت مدیران واحدهای صنعتی استان در برابر فشارها و تحریم‌ها، گفت: مدیران تمامی واحدهای صنعتی استان به‌رغم فشارها و تحریم‌ها، تولید خود را حفظ کرده و اجازه نداند تحریم‌ها آنها را از پای درآورد بنابراین دولت باید به پاس قدردانی از صبوری این قشر از جامعه برنامه‌ریزی کند.

به گزارش ایسنا؛ امیرحسین رمضانی مدیرعامل شرکت ایران‌پتک در ادامه، پایه و اساس توسعه اقتصادی را نیروی انسانی کارآمد دانسته و اظهار کرد: ایران و به خصوص استان مرکزی از ظرفیت‌های ارزشمندی در این زمینه بهره‌مند است.

وی یکی از راه‌های اصلی رسیدن به اقتصاد مقاومتی را قطع دست واسطه‌ها دانسته و گفت: این مهم تنها با برنامه‌ریزی و نظارت‌های دولت محقق می‌شود.

به گزارش ایسنا؛ شرکت ایران‌پتک، تولید‌کننده هزار و ۲۰۰ سایز و گونه انواع ابزار و ‌آلات صنعتی، خانگی و آموزشی است که در قطب صنعتی شماره یک اراک با حدود ۴۰۰ نیروی کار فعالیت دارد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.