10 مرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی از محورهای اصلی لایحه جدید برنامه ششم توسعه

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه جدید برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور مشتمل بر اهداف کمی، کلان و بخشی؛ پیش بینی منابع مالی و اولویت ها و احکام مورد نیاز است که توسط دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است.

غلامرضا کاتب با یادآوری تقدیم لایحه جدید برنامه ششم توسعه به مجلس، موضوعات خاص کلان فرابخشی همانند محیط کسب و کار، اشتغال، تأمین منابع مالی برای اقتصاد کشور، توانمندسازی محرومان و فقرا که در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی و اولویت در برنامه های تامین اعتبار بودجه است را از محور های اصلی این لایحه عنوان کرد.
وی افزود: در لایحه برنامه ششم توسعه رشد اقتصادی متوسط سالیانه ۸ درصد و ضریب جینی ۰٫۳۴ در سال پایانی برنامه پیش بینی شده است و همچنین متوسط رشد سالانه اشتغال تا پایان برنامه ششم توسعه ۳٫۹ درصد در زمینه اهداف کمی افزایش خواهد یافت.
عضو هیات ریسه مجلس ادامه داد: متوسط رشد سالانه سرمایه گذاری تا پایان برنامه ششم ۱۵٫۴ درصد افزایش می یابد و میزان رشد اقتصادی به دست آمده از رشد سالانه بهره وری به ۲٫۸ درصد می رسد.
کاتب با بیان این که اولویت ها و مسائل محوری پیش بینی شده در لایحه برنامه ششم توسعه درمورد موضوعات خاص راهبردی به مسائل آب و محیط زیست می پردازد، یادآور شد: لایحه جدید در موضوعات خاص مکان محور شامل توسعه سواحل مکران و حاشیه شهرها و در موضوعات خاص بخش پیشروی اقتصاد شامل معدن و صنایع معدنی، گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و انرژی که از پروژه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بوده و در بودجه ریزی سالیانه از اولویت برخوردار هستند می پردازد.

منبع : ایران اکونمیست

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.