13941219000229_PhotoA
10 مرداد, 1395

اعطای وام‌های اشتغالزایی ۳ درصد سود به روستاییان

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان از اعطای وام‌های اشتغالزایی سه درصد سود به روستاییان خبر داد.

هادی شهسوارپور ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان، پیاده کردن اقتصاد مقاومتی در روستاها را از اولویت‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و اظهار داشت: در راستای اشتغالزایی برای مشاغل خرد خانگی در روستاها طی تفاهم نامه‌هایی با دو بانک، وام‌هایی با سه درصد سود به متقاضیان اعطا می‌شود.

وی افزود: طرح‌های بسته‌بندی و فرآوری، ارائه محصولات و صنایع دستی خاص هر منطقه که منجر به اشتغالزایی شود در اولویت قرار دارند.

شهسوارپور همچنین از اعطای وام‌های مشارکتی با سود سه درصد توسط بانک کارآفرینی امید با ضمانت کارت یارانه روستاییان خبر داد.

وی اظهار داشت: روستاهای استان کرمان از ظرفیت‌های بالایی برخوردارند که اگر به درستی از آنها استفاده شود و توسعه پایدار روستایی ایجاد شود، درآمدهای پایدار ایجاد می‌شود و به مهاجرت معکوس روستاییان می‌انجامد.

شهسوارپور با اشاره به اینکه استان کرمان به عنوان استان پایلوت اقتصاد مقاومتی مطرح شده است، گفت: در استان کرمان ۱۶۰ روستا با توجه به ظرفیت‌ها به عنوان روستاهای پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند.

مدیرکل امور روستایی استانداری کرمان یکی از مهمترین اولویت‌های توسعه روستاها را راه‌اندازی صندوق‌های خرد روستایی عنوان کرد و افزود: این طرح در روستاهای قلعه‌گنج اجرا شده و بازخوردهای مثبتی داشته که باید تلاش شود به سایر روستاها نیز تعمیم داده شود.

 

منبع : فارس

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.