18 آبان, 1394
یک موسسه بین المللی:

ایران بازیگر کلیدی در بازار گردشگری خاورمیانه می شود

یک موسسه بین المللی با اشاره به پتانسیل بالای گردشگری ایران اعلام کرد پس از برداشتن تحریم ها ایران «یک بازیگر کلیدی» در صنعت گردشگری خاورمیانه خواهد بود.

به گزارش دفاع اقتصادی به نقل از پایگاه خبری پرس تی وی، در حالی که مجموعه تحریم های غرب علیه ایران قرار است به زودی لغو شود، نتایج یک تحقیق در زمینه صنعت گردشگری نشان می دهد که ایران به لطف برخورداری از فرهنگ و تاریخ منحصر به فردش شاهد رشد قابل توجهی در صنعت گردشگری خواهد بود.

در گزارش روندهای جهانی موسسه بازار گردشگری ۲۰۱۵ که این هفته در لندن منتشر شد، به پتانسیل بالای گردشگری در ایران از جمله در زمینه تاریخی و فرهنگی اشاره شده و پیش بینی شده که ایران «یک بازیگر کلیدی» در صنعت گردشگری خاورمیانه خواهد بود.
ایران با دارا بودن ۱۹ مکان ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو بیشترین تعداد آثار ثبت شده در این فهرست را در بین کشورهای خاورمیانه دارد.
در این گزارش همچنین به جاذبه های گردشگری عجیب و غیرمنتظره این کشور از جمله ۱۹ مکان مناسب برای اسکی، پیاده روی، کوهنوردی و پرنده نگری ایران اشاره شده است.
کارولین برمنر، از موسسه یورومانیتور که این گزارش را تهیه کرده است گفت: «قطعا تقاضای محقق نشده برای سفر به ایران وجود دارد و این کشور در مکانی قرار گرفته که ارتباطات هوایی خوبی با آفریقا، اروپاو  آسیا دارد. بنابراین ما انتظار داریم تعداد سفر گردشگران به این کشور رشد قابل توجهی داشته باشد.»
شرکت های بین المللی گردشگری و هتل سازی در حال بررسی گزینه های ورود به بازار ایران هستند.
شرکت آکور هتلز فرانسه یک قرارداد با گروه مالی گردشگری ایران برای ساخت دو هتل در نزدیکی فرودگاه امام خمینی منعقد کرده است.
گروه هتل های زنجیره ای روتانا نیز پروژه هایی در شهرهای تهران و مشهد دارد. انتظار می رود این پروژه ها از سال ۲۰۱۵ به بعد تکمیل شوند.

شرکت اورینت استی سوئیس نیز اخیرا یک سرویس اقامتی در ایران راه اندازی کرده که خدمات جایابی و اجاره محل اقامت برای گردشگران متقاضی سفر به ایران را ارائه می دهد.
انتهای پیام//

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.