6 مرداد, 1395

عشایر کشور، مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند

عشایر کشور نماد واقعی اقتصاد مقاومتی هستند و همه باید نحوه زندگی این افراد را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

محمدرضا خباز روز چهارشنبه در آئین معرفی مدیرکل امورعشایری استان سمنان در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی، افزود: عشایر کشور با کمترین بهره از امکانات بیشترین تاثیر و بهره را برای کشور دارند که این کار نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است.
وی گفت: این افراد که به گفته امام خمینی(ره) ذخایر انقلاب و مملکت هستند، نقش مهمی در چرخه تولید و اقتصادی کشور ایفا می کنند و جزء کم توقع ترین مردم هستند.
استاندار سمنان افزود: کار عشایر از سال های دور بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی بوده است و تنها انتظار آن ها بارش باران است و توقع زیادی از دولت ندارند.
خباز تصریح کرد: عشایر استان سمنان در سال ۹۲ سختی بسیاری کشیدند، اما سال ۹۵ میزان بارندگی مطلوب بوده است و تاکنون این افراد دچار مشکل زیادی نبوده اند.
وی با اشاره به سختی مشکلات زندگی عشایر یادآور شد: یکی از عشایر استان سمنان، در دل کویر در عمق ۷۰ کیلیومتری به آب با میزان سختی و شیرین بسیار مطلوب دسترسی پیدا کرده و این کار مصداق توانایی بالای عشایر است.
خباز با اشاره به اهمیت تولیدات عشایر کشور، گفت: در سال ۹۴ در حدود ۲۰ هزار تن جو تولید شده بود که این میزان در سال ۹۵ به ۲۴ هزار تن رسید .
وی، یکی از راهکارهای خروج از مشکلات کشور را ایجاد تشکل ها و واگذاری به بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: باید تشکل ها حضور پررنگ تری داشته باشند.
استاندار سمنان با بیان اینکه در حال حاضر زمینه برای حضور بیشتر تشکل ها و واگذاری به بخش خصوصی فراهم است، افزود: عشایر باید یقین داشته باشند که با ورود تشکل ها، به آن ها کمک می شود.
در این آئین، حمیدرضا حسینی، با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایری ایران و جمعی از مسئولان و مدیران استان سمنان، به عنوان مدیرکل امور عشایری استان سمنان معرفی شد.

منبع : ذاکر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.