28 تیر, 1395

اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی برش شهرستانی داشته باشد

سرپرست فرمانداری سرخه کاهش وابستگی‌ به خارج و توجه به تولید ملی را بهترین راهکار برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی باید برش شهرستانی داشته باشد.

علی مویدی زاده صبح دوشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سرخه با حضور اعضای کارگروه های تخصصی این ستاد و مسئولان دستگاه های اجرایی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و نام گذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل افزود: به کارگیری اقتصاد مقاومتی و عملی کردن آن یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با تحریم ها است.

وی همچنین با اظهار اینکه برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید وابستگی‌های خارجی کاهش یابد و بر تولید داخلی کشور و تلاش برای خوداتکایی تأکید شود، ادامه داد: یکی از راه های عملی کردن این مهم توجه و تاکید بر تولیدات داخلی و همچنین ترغیب مردم برای استفاده از تولیدات ملی است.

سرپرست فرمانداری سرخه در ادامه گفت: در کنار ترغیب و تشویق مردم برای استفاده از کالاهای تولید داخل و ملی، باید بر کیفیت و خدمات پس از فروش این کالاها نیز افزوده شود چرا که اگرکیفیت تولید کالای داخلی پایین باشد، عملاً رغبتی از سمت مردم به خرید کالای تولید داخلی نخواهد بود.

مویدی زاده با بیان این مطلب که عملی کردن اقتصاد مقاومتی به یک عزم ملی و یک جهاد همگانی نیاز دارد، گفت: مطمئنا یکی از حلقه های مهم و اساسی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و عاملی که نقش سازنده و اصلی را در این مقوله ایفا خواهد کرد مردم هستند که باید  فضایی بر کشور و جامعه حاکم شود که مردم خودشان را مولد در اقتصاد و شریک در پیشرفت و مقاومت کشور، حس کنند و برآن ببالند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان، اتاق فکر و نیروی محرکه در عرصه اقتصاد است که با بهره گیری از نخبگان، مسئولان و صاحب نظران می توان به تقویت این ستاد کمک کرده و در پیشبرد اهداف آن نقش به سزایی داشت.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان سرخه ادامه داد: امروزه یکی از مهمترین دغدغه های مردم، اشتغال، اقتصاد و معیشت آنان است که مطمئنا با تقویت تولیدات داخلی، ارز آوری ملی و رونق اقتصاد داخلی می توان بر این معضلات چیره شد و در نهایت رضایتمندی مردم را در برخواهد داشت.

مویدی زاده همچنین با اشاره به این موضوع که تمام مسائل و اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی باید برش شهرستانی داشته باشد، خاطر نشان کرد: ظرفیت ها، توان و پتانسیل مناطق مختلف تفاوت های بسیار زیادی دارد که همین امر لازمه بومی سازی برنامه ها و اهداف این ستاد برای برنامه ریزی های دقیق و دستیابی به بازدهی بیشتر را بیش از پیش روشن می سازد.

وی در پایان همچنین بر بحث و تبادل نظر تخصصی در جلسات تاکید کرد و از مسئولان و اعضای کارگروه های تخصصی این ستاد خواست تا با توان و تلاش بیشتر جلسات کارگروه های تخصصی را برگزار کنند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.