28 تیر, 1395

هویت کارگروه حذف هر مانعی در مسیر اشتغال، رونق اقتصاد و افزایش تولید است

استاندار گلستان مصوبات کارگروه را دارای اهمیتی بالا خواند و تصریح کرد: هویت این کارگروه حذف هر مانعی در مسیر اشتغال، رونق اقتصاد و افزایش تولید است و این مسیر همه توان استان باید در سال اقتصاد مقاومتی همکاری داشته باشند.

حسن صادقلو در هفدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، با اشاره به اینکه تاکنون ۱۱۴۰ واحد در سامانه تسهیلات تولیدی ثبت‌نام کرده‌اند اظهار داشت: با توجه به ثبت‌نام‌های انجام شده مصوب شد تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ۴۰۱ واحد تولیدی اعطا شود.
وی مصوبات کارگروه را دارای اهمیتی بالا خواند و تصریح کرد: هویت این کارگروه حذف هر مانعی در مسیر اشتغال، رونق اقتصاد و افزایش تولید است و این مسیر همه توان استان باید در سال اقتصاد مقاومتی همکاری داشته باشند.
صادقلو با تاکید بر تهیه گزارشاتی از وضعیت فعلی بنگاه‌های اقتصادی افزود: تهیه این گزارشات و مقایسه آن پس از اعطای تسهیلات می‌تواند تاثیر این وام‌ها را بر رونق چرخه صنعت و تولید نمایان سازد.
استاندار گلستان در این جلسه که مشکلات محیط زیستی شرکت کانسار خزر مورد بحث و بررسی قرار گرفت، یادآور شد: براساس مصوبه کارگروه ۶ ماه مهلت برای اخذ استانداردهای لازم و رفع موانع محیط زیستی به این شرکت‌ها داده می‌شود تا بتوانند چرخه تولید را پایدار نگه دارند.
صادقلو در این کارگروه که مسائل بانکی ۲ بنگاه اقتصادی نیز مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت اظهار کرد: بانک‌ها همکاری لازم را برای استمهال، تقسیط و ارائه تسهیلات ۱۸ درصد به جای ۳۴ درصد را داشته باشند، تا این واحدها بتوانند با رونق تولید، اشتغالزایی لازم را صورت دهند.
همچنین در این جلسه که با بحث و تبادل نظر اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید همراه بود، مدیر کل صنعت معدن و تجارات استان گزارشی از آخرین وضعیت تسهیلات تولیدی ارائه کرد و گفت: تا پیش از این جلسه پرونده ۳۰۷ واحد تولیدی در کمیته بررسی تصویب شد و ۸۷ واحد به بانک‌ها ارجاع شده‌اند که این آمارها سبب شد گلستان رتبه دوم همکاری و همراهی را در سراسر کشور داشته باشد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.