26 تیر, 1395

برنامه های دستگاه های اجرایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی باشد

رسول زرگرپور در دوازدهمین جلسه ستاد راهبری مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، با بیان اینکه برنامه های ارائه شده مربوط به یک دوره یکساله است، گفت: اقتصاد مقاومتی دارای سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

رسول زرگرپور در دوازدهمین جلسه ستاد راهبری مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، با بیان اینکه برنامه های ارائه شده مربوط به یک دوره یکساله است، گفت: اقتصاد مقاومتی دارای سه برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

وی افزود: برنامه کوتاه مدت تا پایان دولت، میان مدت در قالب برنامه ششم توسعه و بلند مدت تا چشم انداز سال ۱۴۰۴ طرح ریزی خواهد شد.
زرگرپور افزود: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، دستگاه ها نباید برنامه های مستقلی تحت عنوان اقتصاد مقاومتی داشته باشند.
زرگرپور با تاکید بر اینکه دستگاه ها باید در قالب برنامه های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، بُرش استانی برنامه های ملی را ارائه کنند، گفت: ما فقط در قالب پروژه های ملی متوقف نمی شویم بلکه همه دستگاه ها نیز باید طرح های خود را که با الگوی اقتصاد مقاومتی و اهداف آن همخوانی دارد تا پایان تیر احصاء و جمع بندی کنند تا برای تصویب به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارسال شود.
استاندار اصفهان اظهار کرد: برنامه های ابلاغی به سازمان آب منطقه ای استان حول سه محور ارتقای بهره وری، ارتقای توان تولید ملی و مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است.
زرگرپور با بیان اینکه در قالب ارتقای بهره وری، طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در برنامه های استان قرار گرفته است، گفت: کنترل و نظارت و مسدود کردن چاه های فاقد پروانه به تعداد سه هزار حلقه چاه، تجهیز یکهزار و چهار حلقه چاه به ابزار اندازه گیری و برداشت بهینه از منابع آب سطحی و نصب ابزارهای اندازه گیری مناسب بر منابع آب سطحی بر روی ۱۶۵ ایستگاه از برنامه های پیش بینی شده برای استان است.
وی به طرح های پیشنهادی سازمان آب منطقه ای استان برای تصویب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور نیز اشاره کرد و افزود: ساماندهی رودخانه زاینده رود بعنوان مهمترین اولویت اصفهان، اتمام طرح تونل سوم کوهرنگ و اتمام فاز اول سامانه دوم انتقال آب بعنوان سه پیشنهاد اساسی استان در این بخش به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارسال خواهد شد.
وی در ادامه به بُرش استانی برنامه اقتصاد مقاومتی برق منطقه ای اصفهان اشاره کرد و افزود: بر اساس این برنامه محورهای کاهش تلفات شبکه توزیع برق به کمتر از ۱۰ درصد و تک رقمی شدن آن برای اولین بار در صنعت برق کشور، تکمیل و بهره برداری از بیش از دو هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید شامل (حرارتی، آبی،D.G و انرژی های تجدیدپذیر) و اجرای سیستم AMI و شروع هوشمندسازی شبکه با نصب ۴۰۰ هزار کنتور هوشمند(طرح فهام) در سال ۱۳۹۵ (با اولویت مشترکین دیماندی، صنعتی و کشاورزی) و اتمام عملیات برق رسانی به کلیه روستاهای دارای ۱۰ تا ۲۰ خانوار به استان ابلاغ شده است.
زرگرپور افزود: براساس گزارش ارائه شده در راستای تکمیل و بهره برداری از نیروگاه های جدید۵۰ مگاوات احداث نیروگاه تولید پراکنده در سال ۹۵، ۱۰ مگاوات احداث نیروگاه بادی و ۵۰ مگاوات احداث نیروگاه خورشیدی در برنامه اقتصاد مقاومتی استان پیش بینی شده است.
استاندار اصفهان اضافه کرد: در بخش اجرای سیستم AMI و شروع هوشمندسازی شبکه در فاز اول ۱۹ هزار کنتور در سهمیه تخصیص شرکت توزیع برق استان و شش هزار و ۹۸۴ کنتور نیز برای سهمیه تخصیص شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان پیش بینی شده است.

منبع : ایمنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.