23 تیر, 1395

۱۵ طرح حوزه کشاورزی در مسیر اقتصاد مقاومتی عملیاتی می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۱۵ سند همکاری با سرمایه گذاران در بخش کشاورزی در سال ۹۵ منعقد شد که با اجرایی شدن این طرح ها، اهداف اقتصاد مقاومتی در استان سمنان را عملیاتی می شود.

سید حسن میرعماد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۶ طرح کشاورزی با همکاری بخش خصوصی تا نیمه اول سال ۹۵ در استان سمنان به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: کارگروهی در سازمان جهاد کشاورزی برای نظارت تخصصی و عملیات اجرایی این ۱۵ سند کشاورزی در سال ۹۵ ایجاد شده است.
میرعماد با بیان اینکه احداث گلخانه گل و گیاه در شهرستان آرادان از طرح های اولویت دار جهاد کشاورزی سمنان است، ادامه داد: احداث فن آوری بسته بندی پسته در شهرستان آرادان و راه اندازی گلخانه تولید میوه های محلی با همکاری بانک کشاورزی از دیگر طرح های عملیاتی در سال ۹۵ است.
وی، راه اندازی شرکت ساخت ماشین حمل مکانیزه جوجه با کمک بخش خصوصی در شهرستان سمنان را از مهم ترین طرح های دامی سازمان جهاد کشاورزی برای امسال عنوان کرد.
میرعماد گفت: در سال ۹۵ با کمک دولت ارائه تسهیلات به بخش کشاورزی افزایش می یابد و با همکاری بانک کشاورزی و بخش خصوصی، اولین سالن پرورش شترمرغ در جنوب سمنان راه اندازی خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان با اشاره به ظرفیت های کویر در استان، خاطرنشان کرد: با سرمایه گذاری مستقیم بخش خصوصی، سالن پرورش شتر در جنوب سمنان تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید که تحول اساسی حوزه اقتصاد پنهان کویر خواهد بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: پرورش آبزیان تا چند سال گذشته در استان کاری غیرقابل تصور بود، در حالی که با کمک فن آوری های نوین و پیشرفت صنعت شیلات، پرورش ماهی در مناطق کویری استان سمنان در سال ۹۵ عملیاتی می شود.
سال ۹۴ بیش از ۵۰ هزار تن محصول کشاورزی استان سمنان به خارج از کشور صادر شد و امسال پیش بینی می شود این میزان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.