12 آبان, 1394
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی مطرح کرد

فرهنگ و سیاست مقاومتی پیش‌نیاز اقتصاد مقاومتی؛باید استاد تربیت کرد

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر لزوم تربیت استاد دانشگاه در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: اساتید دانشگاه علاقه‌مند به موضوع اقتصاد اسلامی هستند و در این زمینه می‌خواهند ورود پیدا کنند و در ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی متخصص شوند.

مسعود درخشان شامگاه سه‌شنبه در مراسم اختتامیه سومین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد اظهار داشت: برگزاری این کنگره‌ها زمینه را برای تبادل اندیشه‌های مختلف فراهم می‌کند و سبب می‌شود تا افکار مختلف به یکدیگر نزدیک شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: انقلاب اسلامی نیروی محرک رشد نظرات کاربردی را در ایران و کشورهای اسلامی فراهم کرد، پیشرفت‌های ایجاد شده در انقلاب اسلامی از یک جنس نیست و باید مورد واکاوی قرار بگیرد.

درخشان با بیان اینکه اقتصاد اسلامی تقارنی با نظام ارزش‌ها ندارد، گفت: محور دیگر این است که اقتصاد اسلامی مبتنی بر ارزش‌ها و معارف اسلامی و نظام سیاسی مبتنی بر ولایت و ارزش و فرهنگ اسلامی باشد.

وی با اشاره به تعبیر امام خمینی(ره) از اسلامی آمریکایی و لزوم مقابله با این اسلام عنوان کرد: اسلام آمریکایی اسلامی است که انقلاب و اسلام در آن وجود ندارد و تنها هدفش مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) است، اسلام آمریکایی مبتنی بر سرمایه و مادیات است و اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار می‌دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر لزوم تربیت استاد دانشگاه‌ در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: اساتید دانشگاه علاقه‌مندند به موضوع اقتصاد اسلامی در این زمینه ورود پیدا کنند و در ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی متخصص شوند.

درخشان با ابراز اینکه آن اقتصادی اسلامی است که علاوه بر تکیه بر ارزش‌ها ویژگی‌های خاصی داشته باشد و مبتنی بر نظام اسلامی همراه با ولایت باشد، گفت: باید اهتمام لازم انجام شود تا دلباختگی به غرب در نسل جوان کاهش پیداکند و اساتید دانشگاه با توجه به فرهنگ اسلامی در این راستا گام بردارند، اگر یک نهادی را در اجزا اسلامی کنیم بازهم می‌تواند دارای خصلت‌های غیراسلامی باشد.

وی با تذکر نسبت به لزوم توجه مسئولان به اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی بدون فرهنگ و سیاست مقاومتی نمی‌تواند به موفقیت برسد و ابتدا باید به سیاست و فرهنگ مقاومتی توجه داشته باشیم تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری را در کشور حاکم کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر آشنایی اقتصاددانان با مسائل اسلامی افزود: فقه کارایی خود را به‌خوبی انجام می‌دهد و مشکلاتی که وجود دارد به‌دلیل کاستی‌هایی است که در برخی از اشخاص و مسئولان وجود دارد و باید برای رفع این کاستی اهتمام لازم را داشته باشند.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.