21 تیر, 1395

امنیت بستر سرمایه گذاری و پیش زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است

جمهوری اسلامی امروز در منطقه خاورمیانه به عنوان کشوری امن شناخته می شود که این امر نیز در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ، تلاش مسئولان،وحدت و وفاق ملی و رشادت های نیروهای نظامی ،انتظامی و امنیتی در سطح کشور و منطقه حاصل شده است.

وجود امنیت با سرمایه گذاری ارتباط تنگاتنگی دارد،بلکه می توان گفت امنیت زیر ساخت مهم دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی است.

توسعه امنیت اقتصادی در کاهش جرایم بسیار موثر بوده حتی تحقق بخشی از اقتصاد مقاومتی در گرو ایجاد امنیت در بسترهای اقتصادی است و در این راستا باید از ظرفیت های بومی و محلی استفاده بهینه کرد.

مقام معظم رهبری(حفظه الله) سالیانی است در بحث امنیت اقتصادی و مبارزه با جرائم و مفاسد آن، بیانات مهم متعددی را مطرح و گوشزد فرمودند و امسال را نیز “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نامگذاری کردند تا تلنگری باشد بر تکیه بر توان،ظرفیت و امکانات موجود داخلی و قطع امید از اعتماد به کشورهای خارجی که همواره پیروی از جبهه استکبار را بر منافع خود و کشور ما اولویت داده اند.

پلیس وظیفه خود می داند در راه تحقق منویات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی از هیچ تلاشی دریغ نکند و در زمینه های قاچاق کالا و ارز، جرائم سازمان یافته، زمین ، مفاسد اداری و اقتصادی قاطعانه به مبارزه بی امان خود ادامه دهد.

منبع : قم نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.