21 تیر, 1395

جوانان به دنبال پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور باشند / اقتصاد مقاومتی را تقویت کنید.

کارآفرین اقتصادمقاومتی گفت: جوانان به دنبال پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور باشند ومسئولان در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی تلاش کنند

در چند سال اخیر واژه ی جدید “اقتصاد مقاومتی” به ادبیات اقتصادی کشور اضافه و به فراخور حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است. “اقتصاد مقاومتی” یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده ی رشد و شکوفایی کشور باشد.

امروزه در راستای تحقق اقتصادمقاومتی و مقاومتی کردن اقتصاد کشور و همچنین مقابله با تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از مردم کشور به فعالیت و تولید در عرصه های اقتصادمقاومتی روی آورده اند.

روح الله غلامی یکی ازشهروندان شهرستان ملکشاهی است که در راستای تولید و اقتصاد مقاومتی گام برداشته است و به پرورش کبک می پردازد.

“روح الله غلامی” پرورش دهنده کبک در گفتگو با خبرنگار بسیج سازندگی، گفت: درراستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مبنی برتحقق اقتصادمقاومتی واشتغالزایی و فعالیت درعرصه های اقتصادمقاومتی اقدام به پرورش کبک (گونه ای از پرندگان) کردم.

وی اظهارکرد: حمایت از طبیعت و جلوگیری از منقرض شدن نسل کبک از دیگر اهداف بنده برای پرورش این گونه از پرندگان بوده است.

غلامی افزود: بعد از بازدید از طرحهای صنعتی سایر استانها، طرح نیمه صنعتی پرورش کبک را با ۱۰۰قطعه کبک شروع کردم و هم اکنون تا ۳۰۰۰ قطعه پرورش می دهم.

پرورش دهنده کبک درخصوص تخم گذاری این نوع پرنده گفت: کبک تخم گذار،نیاز به ۱۶ ساعت تاریکی و هشت ساعت روشنایی دارد و بعد از دوماه شروع به تخم گذاری می کند که هر کبک در مدت سه ماه، حدود ۵۵ قطعه تخم می گذارد.

کارآفرین اقتصادمقاومتی گفت: جهت تولید جوجه، تخم را داخل دستگاه جوجه کشی می گذاریم و از سه هزار کبک، حدود سی هزار جوجه تولید می شود.

وی طول عمر هر کبک را حدود هفت سال عنوان کرد و گفت: جوجه کبک، بعد از سه ماه و ۱۵ روز تبدیل به کبک می شود، طول عمر مفید یک کبک چهارسال و عمر غیرمفید هفت سال است.

غلامی تصریح کرد: بسیار خوشحالم که بعد از سالها، این طرح را به استان ایلام آورده ام که هم اشتغالزایی به وجود آمده و هم درجلوگیری از انقراض نسل کبک و شکار پرندگان موثر بوده است.

پرورش دهنده کبک درخصوص وضعیت درآمد حاصل از این طرح گفت: از لحاظ درآمد مالی از این طرح راضی هستم وقصد توسعه طرح را دارم.

کارآفرین اقتصادمقاومتی راجع به قیمت کبک و تخم آن گفت: قیمت هر قطعه کبک تخم گذار ۳۰هزار تومان، جوجه یک روزه ۲۵۰۰ تومان و قیمت هرعدد تخم کبک ۱۲۰۰ تومان می باشد.

وی موقعیت جغرافیایی شهرستان ملکشاهی جهت پرورش طیور را مناسب عنوان کرد و افزود: شهرستان ملکشاهی از لحاظ موقعیت جغرافیایی و وضعیت آب وهوا برای پرورش کبک وسایر پرندگان مناسب است و طرفیت های مناسبی در شهرستان ملکشاهی برای پرورش طیور وجود دارد.

غلامی اذعان کرد: جهت توسعه طرح و تبدیل به طرح صنعتی وایجد اشتغال برای ۱۵ نفر، نیاز به حمایت مسئولین بویژه اعطای تسهیلات قرض الحسنه دارم.

پرورش دهنده کبک گفت: به جوانان توصیه می کنم که صرفه به دنبال شغل اداری نباشند و به دنبال پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور باشند.

کارآفرین اقتصادمقاومتی تلاش و کوشش در راستای رسیدن به اهداف اقتصادی کشور را به جوانان توصیه کرد و گفت: جوانان در هرجا که جامعه نیاز داشته باشند فعالیت کنند، شغلی متناسب با نیاز کشور را انتخاب کنند، انسان باید تلاش وکوشش کند تا به آرزوی خود برسد.

غلامی تاکید کرد: اقتصادمقاومتی تقویت و عملی شود ومسئولان در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی تلاش کن

منبع : سازمان بسیج سازندگی

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.