15 تیر, 1395

اقتصاد مقاومتی راه مقابله با رکوداقتصادی

امام جمعه دامغان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی راه مقابله با رکود اقتصادی است،گفت: راه برون رفت و نجات کشور از مشکلات اقتصادی تحقق منویات مقام مظعم رهبری و تبیین شعار سال است.

حجت الاسلام سید محمد حسینیان صبح سه شنبه در خلال نشستی با روحانیان و طلاب دامغانی ضمن بیان اینکه توسعه همه جانبه کشور در گرو اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و منویات مقام مظعم رهبری درباره اقدام و عمل است، بیان کرد: روحانیان می توانند در تبیین اقتصاد مقاومتی نقش به سزایی داشته باشند چرا که این مقوله باید از مردم شروع شود و عمومیت بخشیدن به آن نیازمند فرهنگ سازی است لیکن روحانیان باید  در ارتقاء سطح آگاهی و اطلاعات مردم پیرامون مفاد سیاست های تبیین شده اقتصاد مقاومتی مانند صرفه جویی در خانوار و … به خوبی اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه مردم محور اقتصاد مقاومتی هستند، افزود: یکی از نیازهای واقعی روحانیان و طلاب به روز شدن و دانش افزایی است تا بتوانند منشاء پاسخگویی به شبهات و سوالات باشد این مهم در مقوله اقتصاد مقاومتی نیز صدق می کند پس مبلغان باید با مطالعه و آگاهی، اطلاعات شخصی خود را افزایش داده تا بتوانند در ارشاد مردم حتی پیرامون مسائل اقتصادی، موفق عمل کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی دامغان با تاکید بر نقش روحانیان در پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: روحانیان امروز نیز باید همچون دوران حین مبارزات انقلابی، مردم را پیرامون جنگ امروز که نبردی اقتصادی و فرهنگی است، ارشاد کنند.

حسینیان با بیان اینکه امروز باید تفکر انقلابی و دفاع مقدسی را با علم دهه۹۰درآمیزیم تا موفق عمل کنیم، افزود: قدرت ایمان و توکل به خداوند، ایثار و از خود گذشتگی شهدا، ایثارگران و جانبازان در دوران دفاع مقدس، دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون پاک شهدای گرانقدر باید الگویی برای اقدامات ما در راستای ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی باشد.

در شهرستان دامغان ۵۰۰ طلبه و روحانی ودر چهار حوزه علمیه برادران و خواهران به تحصیل و تدریس علوم دینی مشغول هستند.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.