15 تیر, 1395

پارک‌های علم و فناوری اساس اقتصاد مقاومتی هستند

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری فنداسیون اقتصاد مقاومتی هستند، عنوان کرد: تجاری‌سازی، بازاریابی و اعتماد به محصولات داخلی از مشکلات پارک‌هاست.

محمودرضا شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: مشکل ما در پارک علم و فناوری استان لرستان زیرساختی است و نباید این مهم باعث شود که از هدف اصلی دور شویم.

وی ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری عمدتاً پروژه ملی هستند و  فنداسیون اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری هستند و باید تلاش شود که این زیرساخت‌ها فراهم شود تا به اهداف و رسالت پارک‌ها برسیم.

شاکرمی با اشاره به برخی مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان با دستگاه‌های اجرایی استان افزود: محصولاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌ها تولید می‌کنند ممکن است بین‌المللی و ملی نباشد اما بسیاری از این محصولات نوپا بوده و تا زمانیکه برند و استانداردسازی شوند، نیاز است به این محصولات اعتماد شود.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان تأکید کرد: مادامیکه اعتقاد جمعی ایجاد نشود و به محصولاتی که از شرکت‌های دانش‌بنیان تحت حمایت پارک‌های علم و فناوری اعتماد نکنیم این شرکت‌ها نمی‌توانند دوام بیاورند.

وی یادآور شد: بحث تجاری‌سازی، بازاریابی و عدم اعتماد به محصولات داخلی یکی از مشکلاتی است که پارک‌های علم و فناوری با آن مواجه هستند.

شاکرمی گفت: هم اکنون تعداد واحدهای فن‌آور در پارک و مرکز رشد وابسته به پارک ۱۱۰ مورد هستند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.