13 تیر, 1395

وزارت کشور در رفع موانع تولید و سرمایه گذاری مصمم است

مشاور وزیر کشور گفت: وزارت کشور مسئولیت رفع مشکلات اقتصاد مقاومتی را بر عهده گرفته و ما مصمم هستیم موانعی را که بر سر راه سرمایه گذاران و بخش های تولیدی است، رفع کنیم.

سید رمضان شجاعی کیاسری روز یکشنبه در نشست هم اندیشی سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی که در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان برگزار شد افزود: زیرساخت های لازم و مواهب الهی و امنیت در این شهرستان برای سرمایه گذاری آماده است.
وی عنوان کرد: در استان کرمان و شهرستان سیرجان همه ظرفیت های سرمایه گذاری آماده است و باید گفت کرمان بهشت سرمایه گذاری است.
وی گفت: با توجه به اینکه استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در بخش های تولیدی، صنعتی، معدنی و تولیدات کشاورزی است.
وی با اشاره به لزوم توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری بیان کرد: استان هایی که انتخاب شده اند باید تلاش مضاعفی داشته باشند و اگر بناست یک سرمایه گذار برای تولید یا صنعت و هر بخشی وارد شود باید احساس راحتی، آسایش و امنیت کند.
مشاور وزیر کشور بر ضرورت وابسته نبودن اقتصاد کشور به نفت تاکید کرد و گفت: معادن باید جایگزین نفت شوند و امروز نشاط و شادابی مردم شهرستان و معادن غنی منطقه، اقتصاد مقاومتی را قوت می بخشد.
وی افزود: تاریخ نشان داده، هر کجا محکم و جدی ایستاده ایم، اقتدار داشته ایم لذا به برکت هدایت های رهبر معظم انقلاب امروز در عرصه بین المللی حرف برای گفتن داریم.
وی گفت: زیرساخت ها برای اقدام و عمل آماده است و امیدواریم واحدهای تولیدی که در گذشته دچار مشکلات مالی شده، راکد یا تعطیل شده اند از حمایت های قانونی بانک ها برخوردار شوند و به چرخه فعالیت برگردند.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در این شهرستان زیرساخت های سرمایه گذاری کاملا آماده است و ما در این مبحث نگرانی نداریم اما به علت تحریم های ظالمانه بیش از ۵۰ درصد از واحدهای صنعتی، نیمه تعطیل یا تعطیل شده اند.
شهباز حسن پور افزود: امیدواریم با سفر وزیر محترم کشور، بانک ها متقاعد شوند در رونق هرچه بیشتر تولید و کسب و کار مردم اقدام کنند.
وی عنوان کرد: در هفته گذشته ۳۰ واحد صنعتی شهرستان های سیرجان و بردسیر با همکاری بانک صادرات تعیین تکلیف شدند.
وی به اشتغال بیش از یکصد نفر از جوانان بیکار بومی سیرجان در گل گهر یا کارخانه های منطقه ویژه اقتصادی این شهر اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف اقتصاد مقاومتی، اشتغال جوانان است و ما با راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی به اشتغال هم توجه کرده ایم.
امام جمعه سیرجان نیز با تاکید بر تلاش و عمل به اقتصاد مقاومتی به عنوان یک فریضه دینی که دستور ولی فقیه است گفت: امید است انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی، واحدهای دچار رکود را رونق ببخشد.
حجت الاسلام سید محمود حسینی زمینه سرمایه گذاری را در شهرستان سیرجان مناسب عنوان کرد و افزود: مردم خوب عمل می کنند و سرمایه گذاران هم به وظایف خود عمل کرده اند و ما باید برای رفع مشکلات آنها اقدام کنیم که امیدواریم سفرهای وزیر محترم کشور، رفع مشکلات را رقم بزند.
فرماندار سیرجان هم گفت: با مراجعه هر سرمایه گذار، زمین و زیرساخت های لازم حداکثر در ۲ ماه انجام می شود.
منصور مکی آبادی افزود: هر اداره موظف شده برای کار سرمایه گذاری از بروکراسی اداری خارج شود و در چار چوب قانون و در اسرع وقت پاسخگوی تامین امکانات باشد.
وی به اجرای طرح جامع شهری و طرح تفصیلی سیرجان با هدف رفع مشکلات مردم و سرمایه گذاران در مناطق مختلف شهری اشاره و بیان کرد: این شهر به واسطه نیروگاه ۲ هزار مگاواتی، قطب برق و الکترونیک کشور به حساب می آید و به لحاظ تولید ۴۰ درصد فولاد کشور یک شهر فولادی است که پویایی در این شهر شاخص فعالیت های خوب اقتصادی می باشد.
وی گفت: در گذشته برخی سرمایه گذاران قریب به یکصد هکتار زمین را در شهرک های صنعتی در قالب ۱۶۰ مورد سرمایه گذاری یا ایجاد کارخانه تصرف کردند که هنوز هیچ اقدام عملی نداشتند و ما مصمم هستیم این زمین ها را باز پس گیری و به سرمایه گذاران واقعی واگذار کنیم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.