12 تیر, 1395

برنامه‌ خروج بنگاه‌های وزارت کار از رکود

راهبردهای بلندمدت و سیاست‌های کوتاه‌مدت اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در عالی‌ترین شورای راهبردی وزارت کار تبیین شد.

ابوالحسن فیروزآبادی، قائم مقام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این باره اظهار کرد: هلدینگ‌های اقتصادی وابسته به صندوق‌ها در پنج صنعتی که دارای مزیت یا سهم بزرگی از بازار هستند، می‌توانند به‌عنوان پیشران‌های خروج از رکود، نقش فعال وموثری ایفا کنند و این موضوع به‌طور جدی در دستور کار وزارت کار قرار گرفته است.
 وی در ادامه با اشاره به پنج صنعت فولاد و صنایع معدنی، پتروشیمی، غذا و دارو، بانکداری، بیمه و گردشگری که وابسته به مجموعه وزارت کار هستند گفت: در هریک از این صنایع با محوریت یکی از هلدینگ‌های تخصصی با راهبری مدیران برجسته و معتبر ملی، برنامه خروج ار رکود در دوماه آینده ارائه و اجرا خواهد شد.
فیروزآبادی محورهای هم‌افزائی مالی و اقتصادی، هماهنگی مدیریتی، ایجاد و یا تکمیل زنجیره ارزش، تغییر محصول در برخی از خطوط تولید، کاهش هزینه‌های مالی و توسعه بازار و نیز خروج از صنایع و بنگاه‌های زیان‌ده یا فاقد مزیت را به‌عنوان سیاست‌های اصلی معرفی کرد که اقدامات اجرائی مربوط به هریک در کارگروه تخصصی خود به‌زودی تدوین و اجرا خواهد شد. این در حالیست که سرمایه‌گذاری در برخی از بنگاه‌های وابسته به این وزارتخانه، تا اکنون با صرفه اقتصادی نبوده و بناست تا این رویه با خروج بنگاه‌های ضررده و بی‌مزیت، اصلاح شود.
در این جلسه موضوع صندوق‌های بازنشستگی و وضعیت نگران‌کننده آنها نیز مورد بحث قرار گرفت.
 به گفته قائم مقام وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی، برای بلندمدت نیز صندوق‌های بازنشستگی به‌عنوان پیشران توسعه ملی با رویکرد تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا خواهند کرد که راهبردهای بلندمدت آن به‌زودی اعلام می‌شود.
در اولین نشست شورای راهبردی اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راهبردهای توسعه بلندمدت که روز پنج‌شنبه برگزار شد، اقدامات و سیاست‌های دوره کوتاه‌مدت فعالیت‌های اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی و هلدینگ‌های اقتصادی آنها تدوین شد.
در این نشست که با حضور مدیران عامل چهار صندوق تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بیمه روستائیان و کشاورزان و صندوق بازنشستگی فولاد و نیز مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شستا و به ریاست وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، معاونان اقتصادی، برنامه‌ریزی و رفاه اجتماعی این وزارتخانه نیز حضور داشتند.

منبع : بولتن

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.