12 تیر, 1395

وضعیت اشتغال درسند توسعه روستایی برنامه اقتصاد مقاومتی پیگیری شود

وضعیت اشتغال و صنعت درسند توسعه روستایی برنامه اقتصاد مقاومتی به دقت پیگیری شود.

هوشنگ بازوند روز جمعه در جلسه اقتصاد مقاومتی افزود : در سند توسعه روستایی چهار سند جهاد کشاورزی ،صنعت و معدن ،خدمات و گردشگری تدوین می شود.
وی با بیان اینکه این سند روز دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارائه می شود،دامه داد : سند توسعه روستایی اقتصاد مقاومتی برنامه هایی در قالب نیپا ذکر شده است و برنامه های اشتغال ،کار و صنعت روستایی باید به طور دقیق در این برنامه قید شود .
وی اظهار کرد : براساس این سند، شرکت امور زیرساخت ها ی دو هزار روستا را تا پایان سال ۹۵ تحت پوشش اینترنت قرار می دهد .
استاندار لرستان گفت :جهاد کشاورزی در دو سال آینده ۱۴ هزار و ۴۰۰ تن دانه های روغنی و سالانه ۴۶۰ هزار تن گندم تولید خواهد کرد .
بازوند افزود : در این راستا ۳۵ هکتار گلخانه برای تولید سبزی و صیفی جات در استان احداث خواهد شد.
وی بیان کرد :یک هزار و ۵۰۰ هکتار در دامنه اشترانکوه به تولید گل محمدی اختصاص خواهد یافت .
وی اظهار کرد :احداث ۶ واحد ایستگاه پمپاز،تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی ،سه هزار هکتار توسعه باغات در مدت دو سال ،۱۰ هزار هکتارتوسعه سیستم های نوین آبیاری انجام می شود .
وی گفت : نصب دو هزار و ۱۳۳ دستگاه کنتور هوشمند روی چاه های آب و اتمام عملیات برق رسانی به کلیه روستا های ۱۰ تا ۲۰ خانوار از دیگر برنامه های تدوین شده در سند توسعه روستای اقتصاد مقاومتی لرستان است .
بازوند گازرسانی به ۲۵۰ روستا در مدت دو سال و احداث هفت هزار و ۳۲۰ خانه روستایی،اجرای ۷۰ طرح هادی روستایی ،احداث۲۰ خانه های بهداشت و سلامت را از دیگر برنامه های سند توسعه روستایی اقتصاد مقاومتی استان برشمرد .
***دو هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در روستا های لرستان ایجاد شده است
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت :در سال گذشته سه هزار و ۷۱۷ فرصت شغلی در لرستان ایجاد شد که از این رتبه نخست کشور در این راستا کسب شد.
جاسم محمدی فارسانی افزود : از این میزان دو هزار و۸۰۰ فرصت یعنی حدود ۶۵ درصد در روستا های استان ایجاد شده است.
وی بیان کرد : ۱۰ هزار فرصت شغلی برایمددجویان کمیته امداد در سال جاری دراین استان درنظر گرفته شده است که حدود ۶ هزار فرصت شغلی برای روستا ها تعریف شده است.
محمدی گفت : در این راستا یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .
وی افزود : در سال گذشته ۱۲۰ تراکتور و ۸۵ وانت نیسان به مددجویان استان تحویل داده شده است .
***۹۶ هزار واحد مسکن روستایی در لرستان مقاوم سازی شده است
مدیر کل بنیاد مسکن لرستان گفت : درصورت تعامل بانک های عامل لرستان هفت هزار و ۲۰۰ مسکن روستایی در لرستان در قالب طرح اقتصاد مقاومتی احداث خواهد شد که ۴۸۰ هزار مترمربع به مسکن روستایی مقاومس ازی سده استان افزوده می شود .
فرهاد خاکی پور اظهار کرد : در حال حاضر ۵۹ درصد جمعیت روستای لرستان دارای مسکن مقاوم سازی شده است .
وی گفت : هم اکنون ۷۰ هزار واحد مسکن روستای دارای سند هستند امسال نیز سه هزار و ۷۰۰ واحد در دستور کار است که از ابتدای سال جاری تاکنونئ ۹۰۰ سند برای این واحد ها صادر شده است.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.