12 تیر, 1395

رمز تحقق اقتصاد مقاومتی ارتباط موثر صنعت و دانشگاه است

رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از راهکارهای مهم برای اقتصاد مقاومتی است، صنعت و دانشگاه باید در طول سال و به طور مستمر با هم در ارتباط باشند. به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی همدان، محمود نیلی در گفت‌و‌گویی با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و…

رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از راهکارهای مهم برای اقتصاد مقاومتی است، صنعت و دانشگاه باید در طول سال و به طور مستمر با هم در ارتباط باشند.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی همدان، محمود نیلی در گفت‌و‌گویی با بیان اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه یکی از راهکارهای مهم برای اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: دانشگاه مرجعیت علمی است و باور ملی از دانشگاه‌ها نشأت می‌گیرد و امروزه توجه و  بها دادن به دانشگاه‌های صنعتی برای رشد و پیشرفت کشور بسیار ضروری است.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان افزود: صنعت و دانشگاه باید در طول سال و به طور مستمر با هم در ارتباط باشند و دانشگاه صنعتی همدان همواره به دنبال تعامل جدی با جامعه و ارتباط با صنعتگران استان است اگرچه هنوز به رضایت مطلوب و کامل نرسیده‌ایم.
وی افزود: در واقع وظیفه دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه‌های صنعتی کمک به توسعه کشور و ارتقاء فرهنگ عمومی دانشجویان است و در دانشگاه صنعتی سعی شده به این موضوع به خوبی توجه شود، قطعا دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه مدیران و صنعتگران آینده کشور محسوب می‌شوند و با آموزش و تربیت متخصصان توسعه و پیشرفت صنعتی کشور را رقم زد.
نیلی شاه‌کلید توسعه و پیشرفت را آموزش دانست و عنوان کرد: در حال حاضر یک‌هزار و ۵۹۵ دانشجو در دانشگاه صنعتی همدان مشغول به تحصیل هستند و سعی شده از با بهره‌گیری از اساتید قوی،‌ برجسته و باسواد و جذب بهترین دانشجویان به دنبال تولید نیروی انسانی مؤثر در استان و کشور باشیم.
وی ادامه داد: طرح بررسی توسعه صنعت استان و شناسایی چالش‌ها و نقاط ضعف و قوت صنعتی و ارائه راهکارها در دست اقدام و بررسی می باشد و امسال برای نخستین بار سند راهبردی و برنامه عملیاتی دانشگاه تصویب می‌شود.
وی عنوان کرد‌: در کل ارتباط دانشگاه ها با صنعت در داخل کشور ضعیف است و امروز باید با پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی و اقتصادی که مبتنی بر رقابت جهانی باشد صنعتگران را به سمت تعامل و ارتباط با دانشگاه ها پیش برد، اقدامات برای افزایش ارتباطات تأسیس شرکت های دانش بنیان به عنوان بهترین راه حل عنوان شده است  و دنبال انعقاد تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری برای فعال کردن شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.
نیلی خاطرنشان کرد‌: رشته‌هایی چون مهندسی معدن در دانشگاه صنعتی همدان فعال است که با صنعت و معدن استان مرتبط است با توجه به وجود معادن غنی این رشته دانشگاهی می‌تواند از جایگاه ویژه‌ای در استان برخوردار باشد؛ مسئولیت دانشگاه پرورش نیروهای مستعد و با دانش در عرصه صنعت است، اما انتظار می‌رود نیروهای توانمند و با استعدادی که تربیت شده‌اند، مورد توجه مسئولان استان در عرصه‌های تولید و توسعه و اشتغال باشند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان اظهار کرد: علی‌رغم وجود ۱۷۷۹ میلیون تن ظرفیت در معادن استان تنها سهم استخراج از معادن استان، ۱۶.۵ میلیون تن است که باید با استفاده از نیروهای کارآمد و متخصص دانشگاهی این عرصه متحول شود و نقش بهره‌وری از معدن در استان معدنی ما افزایش یابد.

منبع : ایران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.