9 تیر, 1395

زنجیره تولید در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است

نماینده ولی فقیه در کردستان به صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران اشاره کرد و گفت: امنیت ایران اسلامی مرهون رشادت شهدایی است که جان خود را برای برقراری آرامش و امنیت کشور فدا کردند و رشادت‌های شهدا موجب شده دشمنان از ما عصبانی باشند.

آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی در دیدار اعضای شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی حرکت با برکت و ارزشمندی است که با تدبیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) آغاز شده که خداوند را به خاطر برکت نعمت چنین رهبر فرزانه‌ای سپاسگزاریم.

وی گفت: قدردانی و اطاعت‌پذیری مردم از مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) قابل تقدیر است و مردم نشان داده‌اند در همه صحنه‌ها پشتیبان واقعی ولایت هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران اشاره کرد و گفت: امنیت ایران اسلامی مرهون رشادت شهدایی است که جان خود را برای برقراری آرامش و امنیت کشور فدا کردند و رشادت‌های شهدا موجب شده دشمنان از ما عصبانی باشند.

وی خاطرنشان کرد: همه دشمنان ما به طور صریح در شبکه‌های اجتماعی عصبانیت خود را از امنیت ایران اعلام کرده‌اند که چرا با وجود همه تلاش‌ها و اقدامات برای ناامن کردن، ایران همچنان دارای امنیتی پایدار و خلل ناپذیر است.

حسینی‌شاهرودی افزود: دست خدا در امنیت ایران در کار است، تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و رشادت‌های همه نیروهای نظامی و دفاعی دست به دست هم داده تا این امنیت پایدار بماند.

وی گفت: مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) همه خطرات را پیش از دیگران می‌بیند و هشدار می‌دهد و معظم له همین بحث اقتصاد مقاومتی و لطمات ناشی از کم‌کاری در حوزه اقتصاد را از چندین سال پیش هشدار داده بودند.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دشمنان برای ضربه‌زدن به کشور ما نقاط ضعف‌ها را شناسایی و روی آنها دست می‌گذارند و طی چندین بار هم به صراحت اعلام کرده‌اند که از هر اقدامی که بتواند اقتصاد ایران را فلج کند دریغ نمی‌کنند و انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: پایه‌ها و اساس‌های اقتصاد مقاومتی بیان شده و اکنون زمان اقدام و اجرایی کردن آن با تمام امکانات است.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه در آخر ماه مبارک رمضان باید با دست پر و نتیجه با این ماه وداع کنیم، افزود: تقوا حاصل و نتیجه عبادات ما در پایان ماه مبارک رمضان باشد و باید در مسائل اقتصادی به تقوا اقتصادی برسیم.

وی افزود: هر مسؤولی که مسؤولیتی بر عهده دارد باید عدالت را رعایت کند عمل به تقوا اقتصادی موجب حل بسیاری از مشکلات است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی را احیا کردند و در شرایط کنونی مدیریت اقتصادی بسیاری از مشکلات و گره‌ها را حل می‌کند.

وی تصریح کرد: استان کردستان دارای ظرفیت‌های توسعه‌ای فراوانی است که باید در همه بخش‌ها از این فرصت‌های توسعه‌ای استفاده کرد و با اولویت‌بندی این ظرفیت‌ها به ثمر رسیده و راه‌اندازی شود و در میدان عمل به بهره‌برداری برسند.

به گفته حسینی‌شاهرودی در برنامه‌ریزی برای تحقق اقتصاد مقاومتی بحث زنجیره تولید بسیار مهم است که این مهم باید دستور کار قرار گیرد و با شناخت گره‌ها و مشکلات برای حل آنها اقدام کنیم.

وی افزود: همکاری مسؤولان در حل مشکلات و برطرف کردن موانع توسعه استان خوب است با گره‌گشایی مسؤولان، مردم در مسیر اقتصاد مقاومتی و اجرایی شدن آن استقبال می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: با وجود کمبود اعتبارات باید در بخش‌های زودبازده متمرکز شد و به بخش صنایع وابسته به کشاورزی توجهات بیشتری شود.
او افزود: مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرموده‌اند که اعضای خبرگان باید مطالبه‌گر باشند و همین مسؤولیت ما را چندین برابر سنگین‌تر می‌کند.

وی گفت: کشور ایران هرجا که پیشرفتی داشته و به موفقیتی رسیده مرهون پشتیبانی رهبری است و روحیه انقلابی مردم بسیاری را از مشکلات را حل می‌کند.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: از فرصت‌های خدمت‌گزاری که به همه داده شده استفاده لازم را به عمل آوریم زیرا آدمی در دنیا وقت کم می‌آورد.

وی گفت: برای همه جامعه باید تلاش و خدمت کنیم، اما به محرومین توجه ویژه شود و به مشکلات آنها رسیدگی شود.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.