6 تیر, 1395

افزایش فروش پیامکی کالای قاچاق ، درب منازل

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان لوازم خانگی از افزایش فروش پیامکی کالای قاچاق در درب منازل خبر داد.

محمد طحان پور با اشاره به تردد آزادانه و آسان خودروهای حامل کالای قاچاق در سطح شهر افزود: یک مورد از این خودروها با کمک سازمان تعزیرات حکومتی و اداره آگاهی توقیف شد که ۴ ماه برای ان برنامه ریزی شده بود.

وی شهر بانه را معروف ترین مبدا برای انجام این نوع توزیع کالای قاچاق دانست و تصریح کرد: مهم ترین راهکار جلوگیری از انجام این فعالیت جلوگیری از خروج کالای قاچاق برای مصارف شخصی است.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به توجیه ناپذیر بودن خرید کالای قاچاق به عنوان مصرف شخصی گفت : این کالاها بی کیفیت و بدون خدمات پس از فروش است و کارت های گارانتی ارائه شدن تقلبی است.

طحان پور ارائه امکانات و سپردن اختیار به اتحادیه لوازم خانگی برای برخورد با قاچاق کالا را سبب کاهش ۵۰ درصدی این معضل در دو سال اعلام کرد و افزود: در سه سال گذشته قانونی در خصوص مبارزه با قاچاق تصویب و به وزارت صنعت ، معدن و تجارت ابلاغ شد که هنوز اجرایی نشده است.

وی نامه نگاری و بخشنامه سازی را مانع از مبارزه بموقع با قاچاق دانست و تصریح کرد: نحوه فعلی برخورد با قاچاق سبب لطمه به تولید ، بیکاری ، تحمیل هزینه به دولت و هدر رفتن بودجه کشور شده است.

منبع : صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.