5 تیر, 1395

رکن اقتصاد مقاومتی، کشاورزی است/ لزوم برخورد با حقوق های نجومی

طبرسی با بیان اینکه نباید در جمهوری اسلامی این همه اختلاس و هجوم نجومی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حقوق‌های نجومی هجوم به ارزش‌ها است و از استثناها در نظام است

آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با گرامیداشت هفته قوه قضاییه، با اشاره به بروز پدیده‌هایی نظیر کوه خواری و زمین‌خواری، مقابله با آن را خواست جدی مردم بیان کرد.

وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی، اطاله دادرسی را از مشکلات برشمرد و گفت: امیدواریم با تأمین امکانات و اعتبارات برنامه‌ریزی لازم برای کاهش روند اطاله دادرسی صورت گیرد.

وی در بخشی از سخنانش بر لزوم اجرایی شدن قانون امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد و از دستگاه قضا خواست تا نسبت به اجرایی شدن آن تلاش ویژه داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران همچنین به فیش‌ها و حقوق نجومی برخی مسئولان اشاره و اضافه کرد: باید عدالت در جمهوری اسلامی گسترده و با حقوق نجومی برخورد شود.

آیت‌الله طبرسی، در بخشی از سخنانش با اشاره به اهمیت شبهای قدر و بهره‌گیری از فیوضات معنوی ماه رمضان گفت: فضیلت ماه رمضان و شبهای قدر باید درک شود و مؤمنان برای احیای شبهای قدرت باید همت کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شب قدر بهتر از هزاران شب است و باید توبه و استغفار در بین مؤمنان تقویت شود.

وی همچنین توجه به تولید ملی و اقتصاد مقاومتی را ضروری برشمرد و گفت: باید با استفاده از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برای افزایش بهره‌وری و تولید در بخش کشاورزی تلاش کنیم.

وی بابیان اینکه مازندران استانی کشاورزی بوده و محصولات کشاورزی و غذایی نقش استراتژیک دارند، ازاین‌رو باید با تکیه‌بر اقتصاد مقاومتی، امنیت غذایی را تأمین کنیم.

امام‌جمعه ساری در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه به دستگیری گروه‌های تکفیری وداعشی در کشور اشاره و از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) و بسیجیان قدردانی کرد./ مهر مازندران

رکن اقتصاد مقاومتی، کشاورزی است/ سیاه‌نمایی درباره انقلاب کار نادرستی است

آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته مرکز مازندران اظهار کرد: باید وسایل، تجهیزات و مایحتاج کشاورزی، صنعتی، دامداری و باغداری در اختیار مردم قرار گیرد و این اقدام وظیفه دولت است.

وی افزود: در اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، مازندران نقش برجسته‌ای دارد چون بیشتر محصولات کشاورزی مازندران استراتژیک است.

نماینده ولی فقیه مازندران ادامه داد: مسؤولان استانی به ویژه مسؤولان ارشد باید از این فرصت طلایی که به دست آمد کاری کنند که نهایت بهره‌برداری به دست آید.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه رکن اقتصاد مقاومتی کشاورزی است، خاطرنشان کرد: انقلاب کارهای زیادی برای ما کرد و سیاه‌نمایی کردن کار درستی نیست.

* امام جمعه ساری با بیان اینکه مازندران جزو استان‌های نیمه‌پیشرفته است، ادامه داد: باید مازندران را از نظر اقتصاد مقاومتی،کشاورزی، خودکفایی و خوداتکایی به مرحله قابل تعریف برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن شب‌های قدر گفت: در این شب‌ها باید توبه و استغفار کنیم و تصمیم شیعی بگیریم که دیگر به سراغ گناه نرویم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به هفته قوه قضاییه و شهادت آیت الله بهشتی افزود: گناه شهید بهشتی، قاسمی، اکبری و … این بوده که به استکبار نه گفتند و با آمریکا آشتی نکردند.

طبرسی با بیان اینکه نباید در جمهوری اسلامی این همه اختلاس و هجوم نجومی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری حقوق‌های نجومی هجوم به ارزش‌ها است و از استثناها در نظام است.

وی ادامه داد: قوه قضاییه تا جاییکه می‌تواند در عرصه و صحنه حضور دارد و در مازندران توانسته جلوی زمین‌خواری و جنگل‌خواری را به خوبی بگیرد.

امام جمعه ساری تبیین کرد: جلوی تغییر کاربری در مازندران به خوبی گرفته شده است اما باید نسبت به افرادی که زمینی دارند و خواهان ساخت خانه برای خود و فرزندان‌شان هستند سخت‌گیر نباشیم و دادستانی و رئیس کل دادگستری با اینگونه افراد اهل تسامح باشند.

وی اظهار کرد: قانون امر به معروف داریم اما در اجرای این قانون در متن و بطن جامعه پیاده نشده است و از قوه قضاییه خواهان اجرای آن هستیم./ فارس مازندران

منبع : مازندران مجلس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.