2 تیر, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو ساماندهی فرهنگ کار و اشتغال است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ کار در جامعه، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو ساماندهی فرهنگ کار و اشتغال است.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در پنجاهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی هرمزگان اظهار داشت: امروز همه مردم به دنبال کار دولتی هستند و حتی در روستاها هم دیگر مردم خودکفا نیستند و مواد مورد نیاز خود را از شهر ها تامین می کنند که همه آنها نیز وارداتی است.
وی خواهان ورود همه دستگاه ها و بخش ها به حوزه ترویج فرهنگ کار شد و افزود: همه دستگاه ها ، ائمه جمعه ،روحانیان ، نهاد های مردمی ، دانشگاه ها اساتید، آموزش وپرورش ، صدا و سیما با جدیت به اصلاح فرهنگ کار ورود کنند و در این عرصه وظیفه دستگاه های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است .
امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: هم اکنون در کشور ما بیش از ۱۶۰ میلیون دست برای کار وجود دارد و اگر از این تعداد ، صد میلیون دست به کار بیفتد، اقتصاد و کشور متحول می شود.
آیت الله نعیم آبادی بیان داشت : بهترین منبع برای ترویج فرهنگ کار زندگی ائمه اطهار، معصومین ، امامان ،پیامبران و قرآن کریم می باشد به گونه ای که تمام امامان ما اهل کار بوده اند و علاوه بر مملکت داری، خود شخصا بیل به دست می گرفتند و برای معاش خانواده زحمت می کشیدند .
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد :فردی که معتقد به فرهنگ کار باشد نیازی به سرمایه ندارد زیرا کارکردن خود سرمایه است و موجب تولید ثروت و محصول می شود .
وی به تفکرات انحرافی و اشتباه در حوزه فرهنگ کار اشاره کرد و گفت: بسیاری از مردم برای پیدا کردن کار و سرمایه پیش دعا نویس می روند و از این طریق می خواهند مشکلشان را حل کنند که تا زمانی که این گونه فرهنگ های اشتباه وجود دارد ، فرهنگ کار اصلاح نمی شود زیرا دعا جای کار را نمی گیرد و هریک کار کرد خودش را دارد .
رئیس شورای فرهنگ عمومی هرمزگان ، رنگ باختن فرهنگ کار را از مهمترین مشکلات کشور دانست و افزود: با فروش نفت و خرج دلار ها همه چیز را وارد می کنیم و نتیجه آن از بین رفتن فرهنگ کار است.
آیت الله نعیم آبادی به نقش دولت در حمایت از فرهنگ کار و اشتغال اشاره کرد و اظهار داشت : دولت باید خود را موظف بداند آنچه را که در کشور و از محصولات داخلی بدون اتکا به خارج تولید می شود را تضمین کند تا از این طریق مردم به کار کردن دلگرم باشند .
در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیر جلسه دستور کار نشست را که شامل نقش فرهنگ در گفتمان اقتصاد مقاومتی بود را بیان و به تشریح زیر مجموعه های این مبحث پرداخت .
علیرضا درویش نژاد هفت برنامه را بعنوان شرح وظایف اعضای شورا در حوزه فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی پیشنهاد دادند که هر کدام از دستگاه ها موظف شدند بر اساس ماموریت سازمان خود یک مورد را انتخاب و عملیاتی سازند .

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.