2 تیر, 1395

عمل به اقتصاد مقاومتی سختی دارد ولی ذلت ندارد

منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عمل به اقتصاد مقاومتی سختی دارد ولی ذلت ندارد.

«حجت الاسلام والمسلمین احمد پروایی ریک» در جلسه هم اندیشی با جامعه روحانیت اهل تشیع و تسنن شهرستان مرزی بندر آستارا که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اگر اقتصاد مقاومتی را ریشه یابی کنیم، این مقوله به آموزه های دینی ما برمی گردد.

وی ادامه داد: این موضوع هم در روایت های دینی و احادیث مطرح شده است و هم در آیات قرآن مجید بر ایجاد گفتمان و فرهنگ اقتصاد مقاومتی تأکید شده است.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی، بدون اقدام و عمل در حد یک شعار باقی می ماند، افزود: عمل به این دستور سختی دارد، ولی ذلت ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین پروایی ریک در بخش دیگر سخنان خود به قطع وابستگی ها در راستای تحقق این هدف اشاره کرد و گفت: همه باید دست به دست هم دهند تا وابستگی ها به دولت های خارجی و به خصوص دشمنان ملت و انقلاب متوقف شود.

وی ایجاد کسب و کار را از لازمه های رونق اقصادی برشمرد و عنوان کرد: مبارزه جدی با قاچاق، به عنوان یک معضل بزرگ در اقتصاد کشور، همت جدی می خواهد که باید تدبیری کارساز برای آن اندیشیده شود.

منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر سخنان خود از برخی شاخصه های تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور سخن گفت و تأکید کرد: در این زمینه، رونق بازار، افزایش تولید، تلاش و کوشش، قناعت، میانه روی در هزینه ها، اصلاح الگوی مصرف، مردمی کردن اقتصاد، حمایت از تولید داخل، تقویت بنگاه های زودبازده، حفظ وحدت و موارد دیگر در کنار همت مضاعف و کار مضاعف نتیجه بخش خواهد بود.

وی در پایان اذعان کرد: اگر می خواهیم محتاج آمریکا، اروپا و دیگر کشوران منافع طلب نباشیم، باید به دنبال ایجاد کسب و کار حلال در کشور باشیم.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.