31 خرداد, 1395

ضرورت پرداختن به اقتصاد مقاومتی در جشنواره رضوی

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان گفت: در جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی نیز شعار سال باید معنا پیدا کرده، و به‌واسطه این جشنواره باب آشنایی برای همگان و زمینه‌ای برای اقدام و عمل به‌وجود بیاید.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا مبلغی، مدیر حوزه‌های علمیه لرستان و مسئول مدرسه علمیه باقرالعلوم کوهدشت، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره به برگزاری جشنواره‌‌های رضوی در سراسر کشور و همچنین برگزاری جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی در استان لرستان و با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن به‌سوی ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: قطعاً در هر برهه‌ای از زمان هرگونه توجه به مکتب اهل‌بیت(ع) می‌تواند برای ما راه گشا باشد.
وی ادامه داد: خداوند بزرگ برای هدایت و راهنمایی ما الگوهای بزرگی مانند امام رضا(ع) را، که ملجع شریف ایشان در بین ماست و ما ایرانیان به امام رضا(ع) علاقه‌زیادی دارند، در بین ما قرار داده است.
مبلغی با اشاره به این‌که مسئله آموزش و شناخت یک مسئله بسیار مهم است و می‌تواند مقدمه‌ای برای عمل باشد، عنوان کرد: برگزاری جشنواره رضوی باتوجه به سیره امام رضا(ع)، می‌تواند در جهت شناساندن سیره آن امام همام(ع) به همه ما چنین نقشی را داشته باشد.
مدیر حوزه‌های علمیه استان لرستان، با اشاره به لزوم برگزاری برنامه‌های جانبی مانند کارگاه‌های آموزشی در حاشیه برگزاری جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی، اظهار کرد: قطعاً یک برنامه و همایش جامعیت کامل را ندارد و برگزاری برنامه‌های جانبی می‌تواند در شناساندن بهتر سیره امام رضا(ع) به جامعه راه‌گشا بوده، و نقش مکمل کننده را ایفا کند.
وی با اشاره به نام‌گذاری شعار سال به «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، ادامه داد: مقام معظم رهبری هر سال را به نامی نام‌گذاری می‌کنند، امسال با نام‌گذاری شعار سال به این نام، بر این مسئله تأکید کردند که صرفاً در قالب شعار نباید کار را انجام داد.
مبلغی افزود: مقام معظم رهبری در این رابطه انتقاد شدیدی داشتند که عنوانی برای یک سال انتخاب می‌شود و بنرها و پوسترهایی در این رابطه نوشته می‌شود ولی در عمل در رابطه با آن خبری نیست، لذا امسال با نام‌گذاری شعار به سال اقتصاد مقاومتی و قرار دادن لفظ اقدام و عمل در خود شعار این نکته را متذکر شدند که اقدام عملی در رابطه با اقتصاد مقاومتی را مدنظر دارند و دیگر دادن شعارهای واهی و چسباندن بنر و کاغذ بر در و دیوار کافی است.
مسئول مدرسه علمیه باقرالعلوم(ع) کوهدشت تأکید کرد: در جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی نیز باید این شعار معنا پیدا کرده، و به‌واسطه این جشنواره باب آشنایی برای همگان و زمینه‌ای برای اقدام و عمل به‌وجود بیاید، که خیلی از این اقدام و عمل به مسئولین ما که می‌خواهند اقداماتی را عملاً انجام دهند، برمی‌گردد.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.