31 خرداد, 1395

دستگاه‌های اجرایی پروژه‌های اثربخش اقتصاد مقاومتی را معرفی کنند

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت و شرکت‌های دانش بنیان در استان گفت: باید دستگاه‌های اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های که می‌تواند در در تولید و اشتغال و رونق اقتصادی استان موثر باشد را معرفی کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت و شرکت‌های دانش بنیان در استان گفت: باید دستگاه‌های اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های که می‌تواند در در تولید و اشتغال و رونق اقتصادی استان موثر باشد را معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار عصر گذشته (۳۰ خرداد جاری) در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، گفت: دستگاه‌های اجرایی با انجام کارهای کارشناسی آن دسته از طرح‌ها و پروژه‌های مربوطه را که نقش مهمی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در استان دارد را احصاء و به ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان پیشنهاد کنند.

وی افزود: بعد از نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان “اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل”، خراسان جنوبی تاکنون جلسات متعددی در این زمینه برگزار کرده و اقدامات مناسبی در این رابطه صورت داده و جزو استان های برتر کشور محسوب می‌شود.

استاندارخراسان جنوبی توجه ویژه مسئولین کشوری به خراسان جنوبی را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: در جلسات و نشست‌های تخصصی و کاری که با مسئولین کشوری در مرکز داشتیم توجه به این استان به عنوان یک اولویت مهم کاری از سوی آنان پذیرفته شده است.

خدمتگزار به ابلاغ قانون بودجه سنواتی سال جاری از سوی رئیس جمهوری به دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و ادامه داد: مسئولین و مدیران در بخش‌های مختلف تلاش کنند تا ضمن احاطه کامل بر قانون بودجه سال ۹۵ از ظرفیت‌های پیش بینی شده در این قانون به نحو مطلوب و مناسب برای حل مشکلات استان در بخش های مختلف استفاده کنند.

وی ضمن تاکید بر تشکیل مداوم و منظم جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان، گفت: این جلسات باید در قالب زمانی مشخص و به صورت مداوم برگزار و نتایج حاصله از این جلسات به همراه مشکلات و پیشنهادات اعضای ستاد، به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مرکز ارسال شود.

خدمتگزار، بر شناسایی مشکلات استان به صورت دقیق و کابردی اشاره کرد و ادامه داد: راهکارهای رفع این مشکلات نیز به صورت کارشناسی شده با راهکارهای قابل اجرا باید به این ستاد ارائه شود تا بتوان بر اساس آن تصمیمات لازم و مناسب را اتخاذ کرد.

وی بر تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت و توسعه شرکت های دانش بنیان در استان با توجه به سابقه علمی و فرهنگی استان اشاره کرد و افزود: مسئولین و متولیان امر باید با شناسایی راهکارهای علمی تبدیل علم به ثروت و نیز تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت، متناسب با نیازها و اقتضائات استان در بخش های مختلف آنها را بکار گیرند.

در این جلسه هر یک از اعضای ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به ارائه نقطه نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداختند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.