31 خرداد, 1395

واردات خودروهای گردشگری منافاتی با اهداف اقتصاد مقاومتی ندارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه خودروهای گردشگری که میراث فرهنگی نسبت به واردات آن تاکید دارد مشابه ایرانی ندارند، گفت: واردتات این خودروها نه‌تنها منافاتی با هدف اقتصاد مقاومتی ندارد بلکه نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای واردات خودروهای گردشگری به کشور، گفت: توجه به تولید داخلی یکی از فاکتورهای جدی برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است اما حضرت آقا نیز تاکید داشتند؛ تنها واردات اقلامی که مشابه ایرانی دارند خلاف مسیر تعیین شده برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی است در حالی که خودروهای گردشگری مورد نظر مشابه داخلی ندارند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقلامی که رونق و توجیح اقتصادی و ارزآوری به همراه دارند و تاکنون مشابه آن‌ها در داخل کشور ساخته نشده، همچون خودروهای موثر در جذب بیشتر توریست، نه تنها منافاتی با هدف اقتصاد مقاومتی ندارد بلکه واردت آنها می‌تواند نتایج خوبی برای گرشگری به همراه داشته باشد.

در پسابرجام شرایط بهره برداری از ظرفیت‌های گردشگری فراهم شده است

وی معتقد است ایران ظرفیت‌های گردشگری بالایی دارد و در دوران پسابرجام شرایط بهره برداری از این ظرفیت‌ها و ارزآوری برای کشور فراهم شده است؛ بنابراین نباید با تعلل و کم کاری این فرصت را از دست داد.

آزادی‌خواه با بیان اینکه زیرساخت‌های گردشگری را باید فراهم کرد و یکی از مصادیق این زیرساخت‌ها ورود خودروهای مناسب برای جا به جایی بین شهری گردشگران است، افزود: اگر چه ایران باید بتواند در آینده خود اقدام به تولید این خودروها کند اما این مهم با توجه به اینکه تاکنون مشابه آن در کشور شاخته نشده، زمان بر خواهد بود.

واردات خودروهای گردشگری همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

آزادی‌خواه بیان کرد: واردات خودروهای گردشگری همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است بنابراین بهتر است وزارت صنعت، معدن و تجارت از مخالفت دست بردارد و گمرک نیز همکاری‌های لازم را داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با وجود ذخایر نفتی فراوان در کشور نباید تمامی درآمد دولت از فروش نفت تامین شود چراکه عموم کشورهای پیشرفته دنیا نفتی نیستند و از طروق دیگر مانند صنعت گردشگری ارزآوری می‌کنند در حالی که با زیرساخت‌های ضعیف گردشگری ایران نمی‌توان برای کشور ثروت تولید کرد.

 

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.