29 خرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی سبب حفظ امنیت تولید محصولات استراتژیک می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان تهران گفت: زمانی که دشمن قصد دارد محصولات استراتژیک را تهدید کند، اقتصاد مقاومتی سبب می‌شود که اقتصاد کشور رنگ و بوی مقابله با تهدیدها و تحریم‌ها را پیدا کند.

سید محمد میربزرگی صبح امروز در حاشیه بازدید از مزارع چهاردانگه با تبریک هفته جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه جهاد سازندگی با شعار «همه با هم» شروع به فعالیت کرد، گفت: تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) و زحمات جهادگران سراسر کشور تحول چشمگیری در مجموعه وظایف جهاد ایجاد کرد که این امر حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه از بدو تأسیس جهاد سازندگی تاکنون رفع محرومیت‌های بسیاری از سطح روستاها و اقدامات زیادی در بخش تولید انجام شده است، ادامه داد: برگزاری هفته جهاد کشاورزی یادآور رشادت‌ها، تلاش بی‌وقفه و زحمات افرادی است که خالصانه در این عرصه قدم گذاشتند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان تهران به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اشاره کرد و افزود: با بیان اقتصاد مقاومتی واژه‌هایی با عنوان خوداتکایی، خودکفایی، تولید دانش‌بنیان، تولید صادراتی و … به ذهن متبادر می‌شود و این معنی و مفهوم می‌توان در این راستا گام برداشت.

میربزرگی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به این معنا است که در اقتصاد کشور شکل جدیدی از برنامه‌ریزی را ایجاد کنیم.

وی با تأکید بر اینکه با برنامه‌ریزی‌های جدید اقتصادی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی، می‌توانیم در مقابل تهدیدات دشمن ایستادگی کنیم، عنوان کرد: زمانی که دشمن قصد دارد محصولات استراتژیک را تهدید کرده یا در تولید محصولات ثانوی مانع ایجاد کند، اقتصاد مقاومتی سبب می‌شود که اقتصاد کشور رنگ و بوی مقابله با تهدیدها و تحریم‌ها را پیدا کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «مملکتی که نان خود را نتواند تأمین کند مورد آسیب دشمن قرار می‌گیرد»، خاطرنشان کرد: باید سیاست اقتصادی کشور در صنعت، صنایع مادر، کشاورزی، خدمات دانش‌بنیان به گونه‌ای باشد که زمانی که مورد تهدید قرار گرفتیم از بنیه تخصصی و تولید کشور به بهترین نحو ممکن بهره ببریم.

میربزرگی به دو خصوصیت همیشگی جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: جهادگران در انجام وظایف محوله به سرعت خود را با شرایط جدید منطبق می‌کنند همچنین پیشتاز بودن به این معنا که در کمترین زمان ممکن با بالاترین بهره‌وری کارها را انجام می‌دهند، از دیگر خصوصیات جهادگران است.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی به شدت به نیروهای خود وابسته است، گفت: تمام قدرت جهاد در نیروی انسان آن خلاصه می‌شود بنابراین این نیروی انسانی با آموزش و کسب تجارب و توجه به نقاط محروم و غیرمحروم کشور، سد پولادینی از خود به وجود آورده که می‌تواند در مقابل تمامی حوادث ایستادگی کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان تهران با توصیه به مدیران تأکید کرد که قدردان نیروهای جهادگر باشند و با دادن انگیزه مضاعف این سد پولادین را به اوج قله عزت برسانند چراکه به واسطه آن تمامی اهداف وزارت جهاد کشاورزی و نظام جمهوری اسلامی ایران تحقق می‌یابد.

 

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.