27 خرداد, 1395

موفقیت پروژه های اقتصاد مقاومتی در گرو مشارکت همگانی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موفقیت یا عدم موفقیت پروژه های اقتصاد مقاومتی صرفا در اختیار دولت نیست و تحقق این طرح یک مشارکت همگانی را طلب می کند.

مهندس علی یزدانی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی که با حضور دکتر صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: آذربایجان غربی بیست و چهارمین استانی می باشد که در حدود ۵۰ روز گذشته در قالب این طرح در آن حضور یافته ایم و نسبت به تشکیل کمیته بررسی تخصصی بخش صنعت و معدن ذیل کارگروه تسهیل و رفع موانع استان ها اقدام شده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال مبنی بر ایجاد اشتغال و تحرک و بهره مندی طبقات پایین جامعه توسط صنایع کوچک، افزود: در راستای همین فرمایشات طرح رونق در صنایع کوچک و متوسط کشور راه اندازی شد تا به وسیله آن واحدها و طرح های کوچک و متوسط صنعتی که در حال حاضر غیر فعال و یا زیر ظرفیت فعالیت می کنند به چرخه تولید بازگشته و یا به ظرفیت های تولید اسمی برسند.

مهندس یزدانی معرفی طرح رونق در صنایع کوچک و متوسط کشور و تشکیل کمیته بررسی ایجاد رونق در بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی و معدنی و طرح های نیمه تمام صنعتی استان را از اهداف برگزاری این کارگروه خواند و تصریح کرد: ارایه فرآیند پیشنهادی جهت شناسایی واحدها و طرح‌های مشمول حمایت؛ ارایه مشوق‌های پیش‌بینی شده برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع و همچنین معرفی پتانسیل‌های صندوق های تحت پوشش وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از اهداف دیگر این نشست می باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر اصلی ترین مشکل واحدهای صنعتی فقدان منابع مالی است و در همین راستا وزارت صنعت و معدن سعی دارد با اجرای طرح رونق اقتصادی و ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای راکد و بالای ۶۰ درصد پیشرفت شرایط را بهبود ببخشد.

وی با بیان اینکه ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اعطا به واحدهای صنعتی پیش بینی شده است، اذعان کرد: از این مبلغ ۹۰۰۰ میلیارد تومان مربوط به واحدهای کوچک، ۳۰۰۰ میلیارد تومان مربوط به واحدهای متوسط و ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی مربوط به طرح های با پیشرفت بالای ۶۰ درصد می باشد.

مهندس یزدانی با بیان اینکه از ۳۰۱۸ واحد موجود در استان ۲۷۵۰ واحد جزء واحدهای صنایع کوچک می باشد، افزود: بیشترین واحدهای متوقف و زیر ظرفیت تولید مربوط به واحدهای کوچک می باشد.

وی اولویت اصلی پرداخت تسهیلات این طرح را داشتن بازار فروش معرفی کرد و گفت: آن دسته از بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی سریع و ایجاد اشتغال جدید باشند برای گرفتن تسهیلات معرفی می شوند.

منبع : ذاکر نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.